Dlaczego nie ma liposukcji aby wyrwać żal...

by - 12:37


Dzisiaj świat skłania mnie do zastanowienia się, dlaczego dzisiaj liczymy bardziej na chirurgie plastyczną, dlaczego społeczeństwo narzuca nam stereotypy, o których zapewniają, że są „piękne”; sprzedają nam czasopisma, masaże, obcinanie włosów i sale operacyjną, zgodnie z planem chcesz zmienić wszystko. To bardzo smutne jak człowiek pozwala się prowadzić przez rzeczy fizyczne, przez pozory, przez to, co powierzchowne i odkłada na bok to, co najważniejsze. I wiesz, o co zapytałam dzisiaj? Dlaczego nie ma tabletek, ani kremów, ani masaży aby być lepszą osobą, aby umieć przebaczać; dlaczego nie ma liposukcji aby wyrwać żal, pychę i ból który ma cały świat. Dlaczego nie ma implantów sumienia, współczucia, przebaczenia; dlaczego nie ma chirurgii aby zmienić tyle niewierności w miłość, tyle rozpusty, tyle niepewności. Rzeczywiście dopadł mnie smutek po otwarciu oczu i zobaczeniu, w co zmienił się nasz świat. - Dulce Maria

Dzisiejszy wpis, inny niż zazwyczaj, zaczęłam od przytoczenia słów meksykańskiej piosenkarki, którą bardzo cenię i lubię. Słowa te pochodzą z książki Dulce Marii zatytułowanej Dulce Amargo.

Sztuczne piękno staje się coraz bardziej popularne. Na portalach plotkarskich pisze się tylko o tym czy powiększonych ustach Kendall Jenner, czy też toczy się dyskusja o naturalności Evy Minge. Czy wygląd zewnętrzny jest aż tak ważny? Wielu z was powie, że liczy się wewnętrzne piękno, ale w dzisiejszym świecie to za mało. Media promują kanony piękna, na które my się zgadzamy i staramy się dopasować. Portale, których główną funkcją jest ocena zdjęć w skali od 1-10, czyli zewnętrznego wyglądu to najgorsze co może być. Dla jednych to motywacja do zwiększenia swojego ego w stylu "jaka/jaki jestem piękny" a dla drugich "mam niską ocenę czyli jestem brzydki/brzydka". Zresztą często mówi się także, że wygląd w pracy jest istotny, i nie mam tu na myśli jedynie schludnego wyglądu. Nie zmienimy całego świata, ale możemy zmienić nasze postrzeganie świata.


Myślę, że słowa Dulce wyrażają wszystko i nie muszę dodawać nic więcej od siebie. Nie zapominajmy, że każdy jest piękny na swój sposób.

You May Also Like

8 komentarze

 1. mądre słowa, zgadzam się w 100%! piękno człowieka znajduje się w duszy i zależy od charakteru i wychowania :)

  OdpowiedzUsuń
 2. kocham Dulce Marie ! świetny post, miło się czyta :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Presja prasy ,internetu i tv jest tak silna że, niestety słabe i zakompleksione jednostki poddają się temu złemu wpływowi. Do takich ludzi należą również barany bezmózgowe ;-) Trzeba zachować dystans do trendów i wybierać to co jest dla nas dobre lub zdrowe. Kobiety które przechodzą operacje plastyczne bez szczególnego powodu powinny najpierw złożyć wizytę u dobrego psychologa ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Faktycznie, świetne pytania postawiła Dulce Maria. Myślę, że zwykli ludzie, idąc w ślady za "gwiazdami" tworzą swój własny wizerunek, image. Taką możliwość dał nam dzisiaj internet. Możemy wykreować siebie jakimi chcemy. Niestety będzie to tylko kreacja. Jasne, możemy żyć zakłamani. Ale czy będziemy szczęśliwi?

  http://brewilokwencja.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Wolę pełną naturalność, ale też bez przesady. Bo nie pamiętam czyje to słowa, ale kiedyś przeczytałam, że: "Nie ma kobiet brzydkich, są kobiety, które o siebie nie dbają" i w pełni się z tymi słowami zgadzam :)
  Zapraszam! zuzu-zuzannaxx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Przeczytałam Twój post i niestety jest w nim przykra prawda. Tak wielu ludzi nie wie co jest naprawdę piękne i nie potrafi być naprawdę sobą.

  OdpowiedzUsuń
 7. swietny post, zgadzam sie w 100 procentach :)
  xoxo

  OdpowiedzUsuń