Książkowy zakupoholizm

by - 20:33


Według statystyk ok 10% Polaków regularnie kupuje i czyta książki. I tutaj mogę otwarcie przyznać, że jestem dumna, iż należę do tego odsetka ludzi. Odkąd zaczęłam studia, zauważyłam, że coraz więcej ludzi podróżuje z książką. Myślę więc, że statystyki ulegają poprawie, chociaż to co najbardziej mnie denerwuje to ceny książek. Najczęściej nowa książka kosztuje ok 40 zł, używana z antykwariatu od 10-25 zł.


W mediach często pada pytanie, dlaczego Polacy tak mało czytają. Odpowiedź jest dla mnie oczywista, bo książki są za drogie. Oczywiście są biblioteki, ale każdy wie jak jest z wypożyczaniem tam książek. Albo książki nie ma, albo jesteśmy trzeci w kolejce, czyli za jakieś dwa miesiące możemy liczyć na naszą wymarzoną pozycję. Jednak prawdopodobnie po upływie tych dwóch miesięcy, zapał do czytania nas opuści, albo nie będziemy mieli czasu. Czytanie na ekranie, czyli kolejna opcja, która niestety do mnie nie przemawia. Osobiście pozostanę przy książkach papierowych, choć przyznam się, że raz na jakiś czas, zdarzy mi się przeczytać e-booka.Zdecydowanie wolę kupować książki. Czasem wręcz staję się książkowym zakupoholikiem. Czyham na promocje, rabaty i odwiedzam antykwariat, który mam po drodze na uczelnie. W ten właśnie sposób jakiś czas temu zakupiłam kilka książek po okazyjnych cenach. Priorytetem były dwie kolejne części Kronik krwi twórczości Richelle Mead. Mając na półce siedem części Akademii Wampirów nie mogłam nie przeczytać kontynuacji zawartej w Kronikach krwi. Jest to seria, do której mam niezwykły sentyment. Jest dla mnie tak samo ważna jak seria o Harrym Potterze.

Kolejną książką jest Potem G.Musso. Pierwszy raz z tym autorem spotkałam się czytając Papierową dziewczynę, którą oczywiście polecam. Najnowszą zdobyczą są dwa tomy książek z cyklu Dziedzictwo mroku. Zakupiłam je podczas promocji w Biedronce za 8,99 zł. Niestety nigdzie nie znalazłam części drugiej. Będę musiała poszukać jej w antykwariacie.


A Wy zapolowaliście na jakieś książki? Wolicie papierowe książki czy w wersji elektronicznej?

You May Also Like

9 komentarze

 1. Ja niestety nie mam czasu na wyjście do księgarni :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego ja kupuję w internetowych księgarniach. Jest o wiele taniej:)

   Usuń
 2. Ja teraz niestety bardzo rzadko czytam:((

  OdpowiedzUsuń
 3. nie niestety rzadko czytam i bardzo nad tym ubolewam, ale nie ma czasu..:(

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja nic nie kupiłam. Ostatnio brak mi czasu na czytanie książek...

  OdpowiedzUsuń
 5. Też mam książkowy zakupoholizm. Ale u mnie wygląda to obecnie tak, że kupuję, kupuję a nie mam czasu przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. ja też wolę papierowe, ale z racji oszczędności częściej wybieram e-book ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. A ja mam właśnie ochotę na Musso! :-) Ja czytam baaardzo dużo.

  OdpowiedzUsuń
 8. amazing post and pics my dear!! :D xoxo

  OdpowiedzUsuń