W stylu gwiazd: Helena Bonham Carter

by - 08:30

Helena Bonham Carter, kobieta tak wyrazista jak jej role. Na ekranach od 1983 roku. Najbardziej znana z roli Bellatrix w Harrym Potterze, ale także kojarzona z roli Czerwonej Królowej w Alicji w Krainie Czarów lub jako Ruda Harrington w Jeźdźcu znikąd. Wydaje się, że żadna rola nie jest jej straszna, a każda postać kobieca, w którą się wciela długo pozostaje w pamięci.

helena bonham carter styl

Falbanki, koronki, gorsety i to w jednej stylizacji? Ciężko sobie to wyobrazić, ale ekscentryczna Helena potrafi połączyć wszystkie te elementy, i to w jednej stylizacji, a do tego wygląda w tym niesamowicie. Jak przyznała w jednym z wywiadów z wiekiem nabrała pewności siebie i dystansu do trendów. W 2011 roku na Galę Złotych Globów założyła jeden but w kolorze zielonym a drugi w czerwony. Jeżeli chciała zwrócić na siebie uwagę to na pewno to zrobiła.

helena bonham carter style

Prywatnie wygląda jakby wiecznie była na planie filmowym i to na planie Harry'ego Pottera. Helena często wybiera czarne suknie, płaszcze i charakterystyczne sznurowane botki lub martensy. Wraz z burzą włosów wygląda niczym Bellatrix


helena bonham carter outfits

Jej ekscentryczny styl budzi skrajne emocje. To mieszanka motywów wiktoriańskich z punkowymi lub gotyckimi. Jest chaotyczny, trochę niechlujny a jednocześnie teatralny. Gdy przebywa poza planem wygląda, jakby jej stylistami były jej własne dzieci.


Zapewne styl Heleny nie jest godny naśladowania, nie jest uznawana za najlepiej ubraną kobietę roku, jedna w tym tkwi cały jej urok. Jej ekscentryczny styl nie podlega żadnym trendom. Jeżeli jakakolwiek kobieta mogłaby wyjść do sklepu w szlafroku, spódnicy w misie i kapciach i uszłoby jej to na sucho, to tylko Helena Bonham Carter. Uwielbiam jej sesje zdjęciowe, które mają w sobie to coś.
You May Also Like

13 komentarze

 1. Really interesting post...thx for sharing! xx

  OdpowiedzUsuń
 2. Również pierwsze skojarzenie to Beatrix. Harry Potter na długo pozostanie mi w pamięci.

  ______
  Polska marka.odzież patriotyczna.

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam ją jako aktorkę, jest też bardzo piękną kobietą. Dla mnie też wygląda prawie zawsze jak Beatrix:) Niektóre jej stylizacje mi się podobają, choć przyznam, że sama nigdy w życiu bym się nie zdecydowała na jakąkolwiek...:) Niestety większością codziennych strojów zakrywa całkowicie swoją kobiecość. (oczywiście nie każda z nas musi być "kobieca") Jednak trzeba przyznać, że jej styl jest jedyny w swoim rodzaju i mimo wszystko do niej pasuje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Me gusta lo extravagante que es!
  Besos

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam ją podobnie jak Evę Green.

  OdpowiedzUsuń
 6. ważne jest to jak ona się w tym czuje, jeśli ona się czuje w tym dobrze, to mi nie przeszkadza jej styl ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Helena jest na liście moich ulubionych aktorek :-) Jednak nie zamierzam naśladować jej stylu ;-)

  OdpowiedzUsuń
 8. a ja nawet nie wiedziałam ,ze grała w poterze bo go nie oglądam ;P

  OdpowiedzUsuń
 9. Nice Inspirations

  FOLLOW my Blog!!! Maybe we can follow each other!!!
  www.rimanerenellamemoria.de

  OdpowiedzUsuń
 10. bardzo lubię tą aktorkę a jej styl jest niesamowicie ciekawy :D

  http://zyciepiszehistoriee.blogspot.com/

  Pozdrawiam Zuzia :)

  OdpowiedzUsuń