Wakacyjne postanowienia

by - 10:55


Cześć Kochani! Dzisiaj przychodzę do was z wpisem o moich planach na wakacje. Uznałam, że zapisanie moich postanowień w postaci elektronicznej i opublikowanie ich będzie dobrym pomysłem. Za każdym razem będę przypominać sobie, że złożyłam pewne deklaracje (nie tylko sobie), z których należy się wywiązać.

Plany książkowe

Na początku roku założyłam sobie, że przeczytam 15 książek. Otóż udało mi się przeczytać już 12! Jestem z siebie dumna, gdyż w całym ubiegłym roku zaniedbałam sprawę i przeczytałam zaledwie 8. Jednak na tym nie poprzestanę. Zamierzam przede wszystkim zabrać się za książki, które od ponad roku czekają na swoją kolej, a są to:
 • Pocałunek Anioła Ciemności
 • Królowa cierni
 • Trafny wybór
Każdy książkoholik zapewne wie, jak to jest, gdy książki zalegają na półce od ponad roku. Zamiast tej określonej sięga się po jakąś nowość, albo zupełnie inną. Dodatkowo mam dość sporo książek w postaci elektronicznej i nie wiem, od której zacząć. Mam nadzieję, że uda mi się dokończyć owe pozycje. Jestem zwłaszcza ciekawa powieści Rowling, gdyż czytałam o niej rożne opinie. Jedni piszą, że jest to coś fajnego, inni wręcz przeciwnie. Chciałabym też sięgnąć po dość obszerną serię, jaką jest Pretty Little Liars.

Rusz umysł

Nieskromnie pochwalę się, że kilka dni temu obroniłam licencjat. Trzy lata nauki, pół dnia stresu i wyczekiwania na swoją kolej, 10 minut obrony i chwila prawdy. Był to jeden z najbardziej emocjonujących dni w tym roku. Cieszę się, że to już koniec jednego etapu. Teraz czeka mnie jeszcze kolejny etap dwuletnich studiów magisterskich. Jednak to nie sprawi, że w te wakacje spocznę na laurach. Zaplanowałam sobie, że poprawię swój język angielski. Nie uda mi się to bez systematycznego podejścia do sprawy. Dlatego już teraz rozpoczęłam czytanie angielskiej książki Stephanie Nelson, cyklu o Gwen Sparks. Dodatkowo chce przypomnieć sobie i rozwinąć wiedzę w zakresie rachunkowości. Jest to dość ambitny plan, który pomoże mi w przyszłej karierze zawodowej.

Trochę relaksu 

Przyjdzie także czas na relaks, a mianowicie na nadrobienie seriali, takich jak: Daredevil sezon 2, Plotkara i The Magicians w wersji angielskiej.

 A jakie są wasze wakacyjne plany?

You May Also Like

12 komentarze

 1. ciekawe propozycje książkowe, może się skuszę na którąś ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję obrony! :) Ja przede wszystkim chcę odpocząć przed nadchodzącymi studiami, trzema latami studiów inżynierskich. W planach była jeszcze praca, ale nie wypaliło. ;)

  krysiastyle.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję:) Powodzenia na studiach. 3 lata zlecą bardzo szybko

   Usuń
 3. Interesting post...thx for sharing! xx

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja zamierzam odpocząć przed powrotem do pracy :) Gratuluje obrony. Ja na swoją obronę mgr prosto z pracy jechałam i nie miałam czasu się stresować ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) ja w takiej sytuacji stresowałabym się jeszcze bardziej :D

   Usuń
 5. o fajny post.
  Muszę sama takie postanowienia sobie postawić.

  Pozdrawiam Zocha
  http://www.zocha-fashion.pl/

  OdpowiedzUsuń
 6. Wytrwałości w dążeniu do celu życzę!

  OdpowiedzUsuń
 7. Niezły wynik, oby tak dalej :) Gratulacje za obronienie licencjatu!
  http://malachowskaadrianna.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. ja mam głownie plan, żeby zadbać o bloga więc mam nadzieję, że się uda a tobie życzę powodzenia w dążeniu do celu :)

  by-klaudiaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń