A. Ahlers, C. Arylo: Rozpraw się ze swoją wewnętrzną jędzą

by - 14:22


Nawet nie musisz próbować. I tak ci się nie uda”, „Tylko na nią popatrz! Czemu ty nigdy nie odnosisz takich sukcesów jak ona?” Czy kiedykolwiek doświadczyłaś takich podszeptów? Pojawiały się znienacka i sprawiły, że w sekundę straciłaś całą pewność siebie, przestałaś wierzyć w to co robisz, w swoje umiejętności? Czy wiesz kto za tym stoi? Jest gorsza niż fałszywa przyjaciółka, złośliwe współpracownice i plotkary. To twoja wewnętrzna jędza, od której nie jesteś w stanie uciec. To ona sabotuje twoje działania, krytykuje, ocenia i sprawia ból.

Z pomocą przyszły nam autorki książki Rozpraw się ze swoją wewnętrzną jędzą- Amy Ahlers i Christine Arylo. Razem założyły Szkołę Reformowania Wewnętrznych Złośnic, aby pomóc kobietom zreformować swoją wewnętrzną krytyczkę, dokonywać świadomych decyzji, zajrzeć w głąb siebie i pokochać. Autorki w siedmiu krokach, pokazują jak zreformować wewnętrzną złośnicę, poprzez zmianę w sposobie myślenia, humor i ćwiczenia.Zaczynamy przygodę od zidentyfikowania swojej wewnętrznej zołzy. Istnieje, aż 13 typów złośnic, które napełniają nasze umysły krytycznymi myślami i emocjami. Może jesteś Królową Porównań, bo nieustannie porównujesz się z innymi, Zajęcioholiczką- bez przerwy mylisz o tym czego nie zrobiłaś, albo Zamartwicielką- twoja szklanka jest zawsze do połowy pusta? W następnych krokach poznajemy prawdziwą twarz swoich wewnętrznych jędz oraz ich tłuste kłamstwa, którymi nas karmią. Autorki zdradzają sposoby na odseparowanie wewnętrznych podszeptów oraz zmienić krytyczne myśli i uczucia, tak aby nas wspierały.

Autorki dzielą się z swoimi wewnętrznymi złośnicami oraz historiami przemian innych kobiet, dzięki czemu nie czujemy się osamotnione z problemem. Krytyczne myśli pojawiają się znienacka i potrafią wyrządzić mnóstwo szkód w różnych sferach życia: kariera, związek, zdrowie fizyczne. Wbrew pozorom wewnętrzna zołza nie jest demonem, lecz chce nas chronić, przez co nie pozwala wyjść poza strefę komfortu.

Ramię w ramię, serce w serce - powstańmy razem, by stworzyć świat, w którym każda dziewczynka i kobieta przepełniona jest miłością, współczuciem i życzliwością wobec siebie samej- świat, w którym może z ufnością podążyć za prawdą jej wewnętrznej mądrości - z bezgraniczną miłością i zaufaniem. - Amy i Christine

Poradnik napisany jest z humorem, dzięki czemu nie nudzi, a wizualna strona książki kusi spojrzenie. Książka pozwala zatrzymać się na chwilę, zostawić codzienną rutynę i pomyśleć nad sobą. Uświadamia skąd w nas tyle negatywnych emocji i krytycznych myśli. Za pomocą prostych ćwiczeń Amy i Christine pokazują czytelniczkom, jak dostrzec w sobie to co najlepsze, zmienić sposób myślenia a swojej wewnętrznej zołzie znaleźć inne zajęcie. Rozpraw się ze swoją wewnętrzną jędzą pozwoliło mi zidentyfikować moją wewnętrzną złośnicę i dostrzec jej tłuste kłamstwa, szczególnie w stresujących sytuacjach, zaufać swojej intuicji i wyjść ze strefy komfortu. Gdy znów do głosu dorwie się moja wewnętrzna zołza to od razu sięgnę po poradnik Amy i Christine.

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Muza S.A.


 Wydawnictwo: Muza S.A. ‖ Rok wydania: 2017 ‖ Liczba stron: 352

You May Also Like

11 komentarze

 1. Książka zpowiada się ciekawie, może kiedyś po nią sięgnę :)
  mój blog

  OdpowiedzUsuń
 2. Może być interesująca - ciekawi mnie te 13 typów złośnic:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chciałabym zdemontować swoją wewnętrzną jędzę i czasami nauczyć się odpuszczać. I chociaż przypuszczam, że jestem przypadkiem beznadziejnym, zerknę do tego poradnika, ponieważ zapowiada się całkiem zachęcająco :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Hmmm, z chęcią zapoznam się z ta książką.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo mi się spodobała ta książka. Chociaż momentami wydawało mi się, że to co jest tam napisane, jest przecież taaaaaaaaaaaaaakie oczywiste, ale jednak jak się coś o sobie zobaczy napisane, to lepiej to przyswoić :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Pierwszy raz o niej słyszę, ale wygląda na bardzo ciekawą pozycję, która w zabawny i przystępny sposób omawia poważne tematy. Będę musiała się za nią porozglądać :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zapowiada się bardzo ciekawie, z chęcią przeczytam ten poradnik :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie spotkałam się jeszcze z tą pozycją ;-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ha ha coś dla mnie! :D Muszę dorwać tą książkę.

  OdpowiedzUsuń