Dondi Scumaci: Skazana na sukces. 10 przykazań skutecznej bizneswoman

by - 11:17

dondi scumaci, poradniki, rozwój osobisty, skazana na sukces, 10 przykazań skutecznej bizneswoman,

Rozwój osobisty jest bardzo ważny. Samodoskonalenie i rozwijanie umiejętności ma pomóc nam w udoskonaleniu naszego życia. Jednak, aby nasze życie stało się lepsze musimy tego najpierw chcieć. Na samym początku dobrze zacząć od poradników poświęconych rozwojowi osobistemu. Na rynku znajduje się mnóstwo pozycji, wśród nich jest także książka Skazana na sukces. 10 przykazań skutecznej bizneswoman.

Zacznę od przybliżenia autorki książki. Kim jest Dondi Scumaci? To nie tylko autorka poradnika Skazana na sukces. 10 przykazań skutecznej bizneswoman, ale także ekspert w dziedzinie rozwoju zawodowego i osobistego. Specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń z zakresu motywacji, przywództwa, zarządzania zespołem i skutecznej komunikacji dla pracowników, przedsiębiorców oraz kierowników.

10 przykazań skutecznej bizneswoman to książka skierowana dla kobiet, które chcą rozwijać się w pracy i stać się liderkami, ale nie wiedzą jak zacząć. Dondi Scumaci przekonuje, że każda kobieta ma w sobie ogromny potencjał i jest stworzona do sukcesu – musi tylko znaleźć niezawodny sposób, aby go osiągnąć. Już na samym wstępie Scumaci proponuje zacząć swoją zmianę od zdiagnozowania barier istniejących w otoczeniu zawodowym oraz tych, które same wznosimy. Zachęca do odrzucenia stereotypów, przebicia się przez szklany sufit oraz wzięcia odpowiedzialności za własny rozwój, gdyż nie możemy czekać, aż to pracodawcy wyjdą do nas z propozycją szkoleń i warsztatów.

Książka składa się z dwunastu rozdziałów. Każdy rozdział obfituje w przykłady z życia wzięte, które autorka analizuje i opisuje, jak powinna postąpić kobieta sukcesu. Na końcu każdego rozdziału znajduje się podsumowanie, które uwzględnia najważniejsze treści oraz zestaw krótkich ćwiczeń, które pomogą popracować nad sobą.


Jakie są przykazania skutecznej bizneswoman według autorki?
1) Zmień wewnętrzny dialog
2) Wzmocnij swoją pozycję
3) Bądź świadoma
4) Negocjuj skutecznie
5) Ćwicz się w sztuce przewodzenia innym
6) Zbuduj most do przyszłości
7) Myśl jak menedżer projektu
8) Inwestuj w sukcesy innych
9) Pokonaj bariery
10) Wnoś nową wartość we wszystko, co robisz


Książka jest skierowana głównie dla kobiet, które pracują w korporacji lub dużych instytucjach i chciałyby zmienić swoją dotychczasową sytuację. Wiele przykładów nawiązuje do życia codziennego w firmie. Pod tym względem większość treści i opisanych sytuacji było mi obce. Mimo to udało mi się wynotować parę ważnych uwag, które pomogą mi w przyszłości, gdy będę starać się o pracę. Jedną z nich jest zbudowanie dobrego tekstu reklamowego, który będzie promował moje zalety, pasje i umiejętności. Wbrew pozorom jest to bardzo ważny element, na który wcześniej nie zwracałam większej uwagi. Dodatkowo wiem, jakich sytuacji się wystrzegać np. umniejszanie własnej wartości.
 
Mimo, iż nie do końca odnalazłam się w świecie kobiet pracujących w korporacjach (bo sama jeszcze studiuję) to wiele treści dopasowałam do życia studenckiego. Praktyczne ćwiczenia i podsumowanie to bardzo dobry pomysł. Dzięki książce poszerzyłam swoją wiedzę, zdiagnozowałam popełniane do tej pory błędy i zaczęłam pracować nad własną marką. Uważam, że Skazana na sukces. 10 przykazań skutecznej bizneswoman to dobra pozycja dla każdej pracującej kobiety, która chciałaby zmienić swoje życie zawodowe. Pamiętaj jednak, że przeczytanie poradnika nic nie zmieni w twoim życiu, jeżeli sama nie zaczniesz wprowadzać w nie proponowanych metod.

Ta książka nie zna ciebie ani twojej sytuacji. Zrobisz to sama za pomocą proponowanych metod

 Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne ‖ Rok wydania: 2014 ‖ Liczba stron: 288

You May Also Like

11 komentarze

 1. ciekawa pozycja książkowa, lubię się rozwijać, a ten dekalog na pewno sobie spiszę na kartce ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię książki motywacyjne bo zawsze znajduję w nich coś dla siebie. Chętnie przyjrzę się bliżej tej pozycji.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czuję, że muszę ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Raczej nie dla mnie, ale 10 przykazań można wykorzystać również w innych sferach życia, więc chętnie kilka przygarnę do serca :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Zamiast tego typu poradników wolę jednak coś bardziej filozoficznego. Taka forma nie do końca do mnie przemawia ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajna notka :)) Przyda się każdej kobiecie :)
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawe czy by mi się spodobała ta książka.

  OdpowiedzUsuń
 8. Muszę sobie właśnie kupić książki o kobietach w biznesie

  OdpowiedzUsuń
 9. Książka ukazuje samodzielną i niezależną kobietę. Jestem jej bardzo ciekawa. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jeśli książka dała Ci tyle dobrego, to myślę, że warto było ją przeczytać ;)
  Nigdy nie jest za późno na zmiany, a te na lepsze, powinny zachodzić codziennie.
  Pozdrawiam,
  www.favouread.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń