[PRZEDPREMIEROWO] Aneta Jadowska: Akuszer Bogów

by - 09:34

akuszer bogów, aneta jadowska, recenzja książki, nikita

Nikita wraz z Robinem wyrusza do Norwegii, aby poznać prawdę o tym kim jest i co zataiła przed nią Irena. Przez lata żyła ukryta pod fałszywymi tożsamościami, a teraz zapragnęła poznać skrywaną prawdę. W tym celu muszą odszukać Akuszera Bogów. Zanim Nikita opuściła Polskę, miał miejsce jeden incydent- ktoś zlecił jej porwanie. Płatni zabójcy podążają za nią krok w krok, tajemnicze kruki obserwują ją z góry a w snach odwiedzają duchy zmarłych. Podróż do źródeł to nie wycieczka krajoznawcza, lecz niebezpieczna wyprawa po prawdę. Prawda może wyzwolić, tylko czy Nikta jest gotowa, aby ją poznać i zmierzyć się z przeszłością? 


Akuszer Bogów to drugi tom serii Nikita Anety Jadowskiej. W tym tomie możemy lepiej poznać charakter Nikity, którą matka wychowała na zabójczynię. W Dziewczynie z Dzielnicy Cudów Jadowska nie do końca pozwoliła rozwinąć skrzydła głównej bohaterce, nakreśliła jej przeszłość i bezwzględną naturę, ale tak, aby czytelnik nie dostał wszystkiego od razu. To co najlepsze, pozostawiła na drugi tom. Nikita musi pogodzić ze sobą swoją naturę- ludzką i tą nadludzką, znaleźć między nimi równowagę. W czasie podróży główna bohaterka może zastanowić się nad sobą, nad tym kim się stała. Na szczęście nie są to przynudzające rozterki emocjonalnie.
Robin z łatwością zaskarbia sobie nie tylko sympatię bohaterów książki, ale także czytelnika. Jego przeszłość jest jeszcze bardziej pokręcona niż Nikity i może dlatego stanowią tak zgrany duet. Z tomu na tom lubię Robina jeszcze bardziej, choć Jadowska nadal trzyma go na dystans i pozostawia go nam na "deser".

Styl jakim pisana jest książka brawurowo ilustruje charakter Nikity. Jadowska z łatwością łączy przeszłość z teraźniejszością, a przy tym nie gubi głównego wątku i nie nudzi odbiorcy. Niecenzuralne słownictwo dobrze eksponuje emocje głównej bohaterki, dzięki czemu Nikita staje się postacią z krwi i kości. I tym razem nie zabrakło intrygujących ilustracji, które wzbogacają wnętrze powieści.

akuszer bogów, aneta jadowska, recenzja książki, nikita


Pisarka dobrze oddała norweski klimat, gdzie przeniosła całą akcję. Sięgnęła do mitologii nordyckiej, aby zabrać nas w zupełnie inny magiczny świat. Bogowie, wilkołaki, olbrzymy i ludożercze trolle. Stopniowo wprowadzane postaci powodują, że fantastyczny świat nie przestaje nas zaskakiwać i wzbudza ciekawość.

Dziewczyna z Dzielnicy Cudów była dobrą książka. Autorka skupiła się tam na zaprezentowaniu magicznego świata oraz istot w nim żyjących. Zagłębiła się przede wszystkim w przeszłości Nikity. Za to Akuszera Bogów mogę spokojnie określić mianem rewelacyjnej książki. Drugi tom Nikity jest jeszcze bardziej drapieżny i nieprzewidywalny z dawką przyjemnego humoru. Zaskakuje i wciąga już od pierwszej strony. Z każdą następną kartką Jadowska serwuje czytelnikom kolejną dawkę adrenaliny, aby całość zwieńczyć zaskakującym rozwiązaniem, ale także literackim niedosytem, oczywiście w tym pozytywnym znaczeniu.


Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję:
Wydawnictwo: Sine Qua Non ‖ Premiera: 15.02.2017 ‖ Liczba stron: 400

Przeczytaj także recenzję pierwszego tomu serii Nikita: Aneta Jadowska: Dziewczyna z Dzielnicy Cudów

You May Also Like

11 komentarze

 1. Przyznam się, że pierwszy raz słyszę. Myślę, że to książka dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Również nie słyszałam o tej książce, ale teraz wiem już o niej co nieco i coś mi się wydaje, że tak szybko nie wyjdzie ona z mojej głowy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tom pierwszy to było jednak dla mnie "za mało", na razie nie napalam się na część drugą ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwsza część mi się spodobała a drugiej jeszcze nie miałam okazji dorwać :) ale w najbliższym czasie to uczynie
  my-dream-is-love.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwsze słyszę ale dobrze wiedzieć o takiej pozycji!

  www.wkrotkichzdaniach.pl - nowy wpis :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie słyszałam do tej pory o tej serii, ale wydaje się interesująca, w klimatach, które osobiście lubię. Chętnie poznałabym przygody Nikity, więc może któregoś dnia sięgnę po pierwszy tom :)
  Pozdrawiam, dodaję do obserwowanych i serdecznie zapraszam do siebie na nową recenzję książki "Cienie Ziemi",
  BOOK MOORNING

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawa książka, muszę się za nią rozejrzeć. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam wszystko, co wyszło spod pióra Anety Jadowskiej - szczerze pokochałam jej heksalogię o Dorze Wilk i tam samo pierwszy tom serii o Nikicie, dlatego tak bardzo czeeeekam na tą książkę! A Twoja tak pozytywna recenzja wcale mi tego czekania nie ułatwia ;D

  OdpowiedzUsuń
 9. Mistrzowskie poczucie humoru i bardzo wciągająca fabuła! My także nie mogliśmy oderwać się od lektury i również możemy określić tę książkę jako rewelacyjną. Świetna recenzja! :)

  OdpowiedzUsuń