C.J. Daugherty: Zagrożeni

by - 16:30


C.J Daugherty po raz trzeci zabiera nas do tajemniczej Akademii Cimmeria. Akademia stała się dla Allie drugim domem, ale także schronieniem. Jednak to za mało. Dziewczyna potrzebuje wielu odpowiedzi, a w szkole nadal ukrywa się szpieg. Kto nim jest? Nauczyciel? Najbliższy przyjaciel? A może zupełnie ktoś inny? Allie pragnie zemsty za śmierć przyjaciółki. Początkowo sama chce wymierzyć sprawiedliwość. Razem z przyjaciółmi stawia czoło wrogowi. Nathaniel znów atakuje. Tym razem ze zdwojoną siłą i stawia Allie ultimatum. Dziewczyna musi wybrać pomiędzy Cimmerią a złowrogim Nathanielem.


Już od pierwszych stron książka przyciągnęła mnie do siebie na kilka dobrych godzin. Drugi tom skupił się na relacji miłosnej między dziewczyną a Sylvianem i Carterem. Tym razem jest inaczej. Książka porusza takie wartości jak przyjaźń i zaufanie. Główni bohaterowie wielokrotnie stają przed dylematem komu mogą zaufać. W szkole grasuje szpieg i każdy jest podejrzany. Czy zdrajcą może być nauczyciel Nocnej Szkoły? A może zwyczajny uczeń nierzucający się w oczy? Wspólny wróg i Cimmeria łączą jak nigdy wcześniej Allie, Cartera, Sylviana, Nicole, Zoe i Rachel. Grupa przyjaciół postanawia stawić czoło potężnemu Nathanielowi, który czai się w ukryciu i może zaatakować w najmniej spodziewanym momencie. Jego celem nie jest tylko Cimmeria, ale także Allie.

Allie przeżywa śmierć przyjaciółki. Początkowo nie potrafi poradzić sobie z tak ogromną stratą, uważa, że nikt jej nie rozumie, a szkoła nie robi nic, aby odnaleźć winowajcę. Znów staje się buntowniczką. Decyduje się na ucieczkę, aby dopaść mordercę. Jednak z biegiem wydarzeń uświadamia sobie, że nie jest sama. Przy jaj boku czuwają nie tylko jej przyjaciele, ale także dyrektorka i Lucinda. Lucinda stawia jej warunek- prawda w zamian za dobre zachowanie.

Jeśli chodzi o bohaterów to w tym tomie Zoe w pierwszej kolejności zaskarbiła sobie moją sympatię. Allie dojrzewa, choć nadal zdarza się jej działać pod wpływem emocji. Zemsta staje początkowo jest jej motorem napędowym. A Carter i Sylvian? Zdecydowanie bardziej zainteresowała mnie postać Francuza. I mam cichą nadzieję, że Allie ostatecznie go wybierze.

Czytając Zagrożonych przy każdej następnej stronie towarzyszyły mi coraz to większe emocje. W trzecim tomie nie zabrakło intrygujących zwrotów akcji, których zdecydowanie brakowało mi w poprzedniej części. Z każdym rozdziałem niecierpliwiłam się (pozytywnie) z nadmiaru emocji. Z jednej strony chciałam już wiedzieć co knuje Nathaniel, kim jest szpieg, jak zachowa się Isabell w sytuacji zagrożenia Cimmerii, ale z drugiej strony nie chciałam kończyć tej książki.

Lubię tą serię za aurę tajemniczości, którą autorka owiała całą książkę. Wraz z bohaterami snułam swoje podejrzenia, kto stoi za zdradą. Zagrożeni to powieść, która trzyma w napięciu i jest znacznie lepsza niż poprzedni tom. Polecam.

 Wydawnictwo: Otwarte ‖ Rok wydania: 2014 ‖ Liczba stron: 384

Część 1: Wybrani ‖ Część 2: Dziedzictwo

You May Also Like

8 komentarze

 1. Oooooo czyli powinnam rozpoczac kolejna serię, wsród tylu juz moich rozpoczętych ;D Zapowiada się dobrze ;d Ja aktualnie czytam "Anioły jedzą 3 razy dziennie.147 dni w psychiatryku" autorstwa Grażyny Jagielskiej.

  Pozdrawiam :D
  Jagoda z mrsblueberry3.blogspot.com ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię książki budzące wiele emocji i aktualnie czytam też trylogię po której, obawiam się, nic mnie już nie zachwyci. Ta seria, którą proponujesz pewnie spodobałaby się mojej córce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To typowa młodzieżówka więc mogłaby się spodobać twojej córce:)

   Usuń
 3. Mam w domu, ale jeszcze nie czytałam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię książki z aurą tajemniczości ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Coś mi się obiło o uszy o tej książce, ale nie miałam okazji czytać :D

  Pozdrawiam i dodaję obserwowanych. ;)
  Mój blog - klik!

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak lubię duologię Tajemny ogień, którą autorka współtworzyła z Cariną Rozenfeld, tak jakoś ta seria ani trochę do mnie nie przemawia. ;/

  OdpowiedzUsuń
 7. świetna recenzja:) Książka wydaje się ciekawa, pozdrawiam:)
  http://www.ladymademoiselle.pl

  OdpowiedzUsuń