Sarah J. Maas: Zabójczyni. Opowieści

by - 17:44

wydawnictwo uroboros


"Zabójczyni" to zbiór pięciu opowiadań, których akcja dzieje się przed wydarzeniami z pierwszego tomu cyklu "Szklany Tron", czyli przed uwięzieniem Celaeny w kopalni soli Endovier. Cztery opowiadania tj. "Zabójczyni i Władca Piratów", "Zabójczyni i Czerwona Pustynia", "Zabójczyni i podziemny świat" oraz "Zabójczyni i imperium Adarlanu" zostały wydane już wcześniej. Nowość stanowi opowiadanie "Zabójczyni i uzdrowicielka". Tym razem niniejsze opowiadania zostały zebrane w jednej książce i opatrzone cudowną okładką. Nie mogę oderwać wzroku od hipnotyzującej oprawy graficznej tej książki. Kupując to wydanie zaoszczędzimy sporo pieniędzy, niżeli kupowalibyśmy je osobno.

Wszystkie  historie są ze sobą powiązane i liczą około 100 stron. Mimo swojej niewielkiej objętość potrafią wciągnąć na całe godziny. Uwielbiam lekki styl autorki. Maas  sprawia, że nie czytam, ale płynę przez jej opowiadania. Każda historia wciągnęła mnie na długi czas i zanim się zorientowałam nadszedł koniec. Świat przedstawiony zafascynował mnie już wcześniej w "Szklanym tronie". W opowiadaniach Sarah J. Maas wychodzi poza mury szklanego zamku i ukazuje nam więcej świata. Mamy okazję wybrać się do Zatoki Czaszki czy też na Czerwoną Pustynię, gdzie poznajemy innych Zabójców.


Celaenie nieobce są tajniki fachu zawodowego mordercy. Wyszkolił ją sam Arobynn Hamel. Dziewczyna jest piękna, sprytna, uparta i arogancka, ale także silna i mądra. Celaena przysięgła wierność Arobynnowi Hamelowi. Aczkolwiek działa wbrew jego rozkazom, stając po stronie uciśnionych. Swoim postępowaniem może narazić się na okrutną karę... Osobowość Sardothien wyróżnia ją spośród wielu bohaterek literackich. Jest jedną z niewielu postaci, która od razu zaskarbiła sobie moją sympatię. Jest to postać, która na stałe trafiła na moją listę ulubionych bohaterów. W opowiadaniach pojawia się także postać Sama Cortlanda, o którym Zabójczyni wielokrotnie wspomina w serii "Szklany tron". Cykl opowiadań pozwolił mi poznać ich historię, a zwłaszcza wydarzenia, które doprowadziły do wtrącenia Celaeny do kopalni soli. Autorka przemyślanie tworzy kreacje wszystkich bohaterów, zarysowując ich osobowość i motywacje. Dzięki opowiadaniom mamy okazję poznać dokładniej historię Sardothien, to jak kształtował się jej charakter i umiejętności. 

Opowieści o Zabójczyni to obowiązkowa lektura dla każdego fana serii. Czytając opowiadania nie będziecie się nudzić. Może wydawać się, że ich skromna objętość wpływa na fabułę. Nic bardziej mylnego. Nie ma w nich banalnych i nudnych opisów, nudnych bohaterów. Doskonałe dialogi, żywe postaci, świetny świat przedstawiony, niezwykłe uczucie. Najbardziej urzekło mnie ostatnie opowiadanie - "Zabójczyni i imperium Adarlanu". Polecam fanom serii i nie tylko!

"Nazywam się Celaena Sardothien. I nie będę się bać"


Za możliwość przeczytania książki dziękuję

WydawnictwoUroborosRok wydania: 2016Liczba stron: 509 

You May Also Like

5 komentarze

 1. Czas zaopatrzyć się w nową książkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja niestety popełniłam błąd, wiedziona głosem ludzi i zaczęłam przygodę ze Szklanym Tronem właśnie od tych opowiadać... I niestety nie potrafiłam się wciągnąć - styl mnie strasznie drażnił, jak dla nastolatek... co prawda to jest YA, ale wiele czytałam książek tego typu i spełniały moje oczekiwania. Natomiast to są opowiadania, nowelki - mają być lekkie. Mają być dopełnieniem do całej serii. Za jakiś czas sięgnę po Szklany Tron, a na sam koniec po Zabójczynię.

  Świetny blog, aż dziwne że dopiero go odkryłam!
  Obserwuję :)

  www.ebookoholic.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie czytam (i dosłownie kilka godzin temu przeczytałam cytowane przez Ciebie zdanie), ale niestety pojedyncze tomy z biblioteki, a ten egzemplarz ma tak zabójczo piękną oprawę!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ahhh, mam nadzieję, że już niedługo poznam pióro Autorki. Opinii wiele o Jej książkach, a ja wciąż żadnej nie przeczytałam. Jednak rozpocznę przygodę od jakiejś powieści :) Z opowiadaniami zawsze mam problem, problem by w ogóle do nich zasiąść :P

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie się najbardziej podobało to z Czerwoną pustynią :D
  Tylko jestem trochę wkurzona, bo teraz w tym nowym wydaniu dodali piąte opowiadanie, a mnie się nie chce kupować nowej książki tylko dla 40 czy iluś tam stron ;/

  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń