Fotorelacja ze Szczecina. Co nas zaskoczyło w Szczecinie?

by - 19:15


Szczecin - miasto położone nad Odrą w województwie zachodniopomorskim. To właśnie to miasto miałam okazję odwiedzić w ostatnim czasie. Wraz z Emilem jednoznacznie stwierdziliśmy, że czas spędzony w Szczecinie był czasem dobrze wykorzystanym. W ciągu kilku dni zwiedziliśmy naprawdę sporo miejsc, wliczając w to Zamek Książąt Pomorskich, Jasne Błonia i Bulwary Szczecińskie. Lubię spędzać czas nad wodą. Dlatego szybko polubiłam Szczecin. Popołudniowy lub wieczorny spacer nad brzegiem Odry był naszym codziennym obowiązkiem.Co nas zaskoczyło w Szczecinie?

Jednakże miasto to nie tylko zabytki, ale również to co sobą reprezentuje po za tym co znajdziemy w oficjalnych przewodnikach. Ale w tym poście chciałabym napisać o kilku rzeczach, które zaskoczyły nas w Szczecinie, w porównaniu do Łodzi, którą mamy na co dzień.

Ludzie

Pierwsze co nas zaskoczyło to naprawdę niewiele ludzi w samym centrum, w porównaniu do Łodzi, gdzie podróż komunikacją, miejską niezależnie od pory dnia, jest niekończącą się bitwą o wolne miejsce. Ulicami przemierzają dziesiątki ludzi. A Szczecin? Ludzi przechadzających się nad Odrą, można było policzyć na palcach. Jak na takie miasto, które ma naprawdę sporo do zaoferowania, bardzo nas to zdziwiło. Jednak nam to odpowiadało.Przejścia dla pieszych

Kolejną rzeczą jaka nas zadziwiła, to źle zamieszczone przejścia dla pieszych. Na pierwszy rzut oka to nic nadzwyczajnego, często musieliśmy  nadrabiać sporo drogi, aby przejść na drugą stronę ulicy. W takim mieście gdzie zabytki są ulokowane w prawie każdym zakątku, jest to dość nieprzemyślane rozwiązanie. 

Szlak turystyczny

Z drugiej strony spodobał nam się pomysł „przeniesienia” miejskiego szlaku turystycznego na chodnik. O co chodzi? Na chodniku są namalowane czerwone kreski oraz kółka z numerami, tak jak w przewodniku. Ma się pewność, że nie zboczyło się z trasy, tylko jak po sznurku można odwiedzić wszystkie najważniejsze zabytki. 

Architektura
Kolejna rzeczą jaka rzuciła nam się w oczy, to budynki w centrum i na deptaku, które fajnie komponują się w styl miasta. Widać że miasto stara się, aby deweloperzy nie urządzali wolnej amerykanki. Miło było oglądać tamtejszą architekturę, która daleka była od osmolonych kamienic i betonowych prostych budynków.You May Also Like

6 komentarze

 1. W Szczecinie byłam tylko raz wiele lat temu, ale miasto podobało mi się i pamiętam, że byłam mile zaskoczona dużą ilością zieleni.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy nie byłam w Szczecinie. Będę musiała to zmienić.

  OdpowiedzUsuń
 3. W Szczecinie nigdy nie byłam... ale rzeczywiście, im dalej na zachód tym bardziej poukładane. Niedawno byłam w Poznaniu, i nawet poza Starym Miastem jest bardzo ładnie - takie "sypialnie" są zielone i zadbane.

  Zapraszam na moją stronę: zoio.pl

  OdpowiedzUsuń