A. Meredith Walters: Twoim śladem

by - 18:21

A. Meredith Walters,Twoim śladem, review Lead Me Not, wydawnictwo ya!

Aubry Duncan jest studentką psychologii i koordynatorką w grupie uzależnień. Przeżyła bolesną stratę młodszej siostry uzależnionej od narkotyków. Aubry czuje się winna, że nie zareagowała w odpowiednim momencie. Teraz chce naprawić swój błąd i pomóc innym. Jednym z członków grupy wsparcia jest Maxx Demelo. Jest w nim coś zagadkowego, co jednocześnie fascynuje i przyciąga dziewczynę. Wzajemne przyciąganie miedzy tą dwójką jest tak silne, że Aubry jest gotowa złamać zasady, aby być z Maxxem i pomóc mu pokonać jego własne demony.

Zdecydowanie postacią, która wychodzi na pierwszy plan jest Maxx. I to właśnie jego złożona postać spodobała mi się najbardziej. Charyzmatyczny chłopak ukrywa się pod precyzyjnie dobraną maską. Ujawnia o sobie tylko to, co sam chce, aby inni wiedzieli. Prowadzi podwójne życie. Za dnia studiuje na uczelni, a w nocy wciela się w dilera sprzedającego euforię, odlot a zarazem śmierć w tabletkach, czyli narkotyki.

Maxx schwytany w spiralę wstydu, bezradności, napędzany poczuciem winy i odpowiedzialności nie jest w stanie poradzić sobie z kotłującymi się w nim emocjami. Ukojenia szuka w narkotykach. Oszukuje się twierdząc, że ma wszystko pod kontrolą. Że to on trzyma kontrolę nad "dragami", a nie one nad nim. Ale czy faktycznie Maxx ma rację? Musi pogodzić się z bolesną przeszłością i odnaleźć drogę. W odnalezieniu tej drogi chce pomóc mi Aubry. Dziewczyna czuje się odpowiedzialna za chłopaka i chce mu pokazać, że nie potrzebuje narkotyków. Jednocześnie sytuacja z Maxxem zmusza ją, aby stawiła czoło przeszłości i zastanowiła się czego tak naprawdę chce w życiu.

Między tą dwójką rodzi się zakazane uczucie i rozwija bardzo szybko, dla mnie niestety zbyt szybko, co momentami mnie drażniło. Jestem zwolenniczką stopniowego kształtowania się uczucia pomiędzy bohaterami. W tym przypadku fascynacja Aubry Maxxem była nagła, wybuchowa i dość szybko skończyli w łóżku. Tych dwoje młodych ludzi uzależniało się od siebie. Maxx przy dziewczynie jest zupełnie inną osobą, ale czy miłość do Aubry wystarczy, aby zerwał z narkotykami?

Autorka porusza w książce trudny temat uzależnienia od narkotyków. Szacuje się, że w Polsce jest 100 tys. osób uzależnionych od narkotyków. A. Meredith Walters zabiera czytelnika do brutalnego świata uzależnienia, gdzie osoba uzależniona niszczy nie tylko własne życie, ale także osób ze swojego otoczenia. Odrzuca pomoc, będąc przekonanym, że ma wszystko pod kontrolą. Proces wychodzenia z narkomanii jest bardzo trudny i zależy przede wszystkim od silnej woli osoby uzależnionej.

Twoim śladem" to intensywnie emocjonalna historia, która momentami ściska serce. To historia przepełniona smutkiem, bezradnością, miłością i nadzieją na lepsze. Historia dwójki ludzi, którzy kochają się nawzajem, ale na drodze staje im uzależnienie. Muszą dotknąć dna, aby potem podnieść się i dokonać wyboru, bo sami kształtują swoją przyszłość. A. Meredith Walters stworzyła dobry romans New Adult, który porusza trudny temat i zapada w pamięć.


Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu

Wydawnictwo: YA!Rok wydania: 2016 ‖ Liczba stron: 386 ‖ Cykl: Twisted Love
Ocena: 4/6

You May Also Like

3 komentarze

  1. Fajna recenzja, jeżeli chodzi o książkę to nie do końca moje klimaty :).

    Pozdrawiam, a w wolnej chwili zapraszam do siebie zakladkadoksiazek.pl

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo fajnie napisane. Pozdrawiam serdecznie !

    OdpowiedzUsuń