Kulturalne imprezy tej jesieni

by - 17:17Jesień to także dobra pora roku, aby ruszyć się z miejsca. W tym sezonie na wszystkich fanów seriali, komiksów, filmów i książek czekają świetne imprezy podczas, których będzie można spotkać ulubionych pisarzy, wziąć udział w konkursach i sprawdzić swoją wiedzę na dany temat oraz uczestniczyć w interesujących panelach dyskusyjnych. O jakich imprezach mowa?


15-17.09 : Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier jest największą tego typu imprezą w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Do 1998 roku funkcjonował jako Ogólnopolski Konwent Twórców Komiksu. MFKiG to przede wszystkim miejsce spotkań twórców i miłośników sekwencyjnych historii obrazkowych oraz elektronicznych mediów interaktywnych. Festiwal odbywa się na łódzkiej Atlas Arenie, a w ubiegłym roku zgromadził niemal 20 tysięcy osób. Przez trzy dni na odwiedzających czekają liczne panele, spotkania z autorami komiksów, warsztaty dla dzieci, manga corner oraz cosplay. 
Ceny biletów: 15-28 zł.

22-24.09: Copernicon w Toruniu

Copernicon jest wydarzeniem skierowanym do miłośników gier, fantastyki, literatury i nauki w każdej postaci. Tegoroczna edycja będzie już ósmą odsłoną festiwalu odbywającego się od 2010 roku na terenie Torunia. W programie znajdują się prelekcje, panele dyskusyjne (np. 7 grzechów głównych aspirującego pisarza, Sztuczna inteligencja - nadzieja czy zagrożenie?), pokazy, turnieje (np. Turniej Shogi i Mahjonga), konkursy (np. Wiedźmiński Quiz, Wielki konkurs z Marvela i DC, Disney: Jaka to melodia ), spotkania ze znanymi osobistościami ze świata literatury (Andrzej Pilipiuk Katarzyna Berenika Miszczuk, Paweł Majka, Aneta Jadowska). 

26-29.10: Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie to szeroka oferta wydawnicza polskich i zagranicznych wydawnictw, warsztaty i panele dedykowane branży wydawniczo-księgarskiej oraz spotkania z autorami na stoiskach wydawców i w salach seminaryjnych. Swoją obecność potwierdzili już: Katarzyna Bonda, Marek Krajewski, Camilla Läckberg, Andrzej Maleszka, Remigiusz Mróz, Nela Mała Reporterka, Łukasz Orbitowski, Michał Rusinek,Éric-Emmanuel Schmitt.
Cena biletów: 8-21 zł.

24-26.11: VII Salon Ciekawej Książki w Łodzi

Salon Ciekawej Książki organizowany jest z myślą o miłośnikach dobrej literatury, którzy w gorącym przedświątecznym okresie poszukują nowości i bestsellerów wydawniczych. Salon Ciekawej Książki to również okazja do udziału w spotkaniach autorskich oraz panelach dyskusyjnych poświęconych literaturze. Wśród wystawców Salonu Ciekawej Książki znajdują się największe polskie wydawnictwa m. in. Muza SA, Helion, Znak, Media Rodzina, Wydawnictwo SQN. Najważniejszym gościem VII edycji Salonu Ciekawej Książki będzie Herta Müller, laureatka Literackiego Nobla z roku 2009.

24-26.11: Warsaw Comic Con w Nadarzynie

Cimic Con to impreza dla wszystkich fanów popkultury. Warsaw Comic Com odwiedzi 15 gwiazd filmów i seriali oraz autorzy książek i komiksów. Póki co swoją obecność potwierdzili: Julian Glover (Gra o tron) Holland Roden (Teen Wolf) Michael Malarkey (Pamiętników wampirów), Trevor Stines (Riverdal) Na odwiedzających czeka Gala Cosplay podczas, której najlepsi polscy i zagraniczni cosplayerzy zaprezentują na scenie zapierające dech kreacje inspirowane najpopularniejszymi filmami, komiksami, grami oraz kreskówkami. Prócz otwartych dla wszystkich paneli dyskusyjnych z Gwiazdami, będzie także czas oraz miejsce na autografy oraz pamiątkowe zdjęcia! 
Ceny biletów od 20-70 zł. 

Więcej informacji oraz harmonogramy znajdziecie na oficjalnych stronach imprez. 

Wybieracie się, na którąś z tych imprez?

You May Also Like

12 komentarze

 1. Będę obecna na targach w Krakowie i w Łodzi :) Już nie mogę się doczekać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też będę w Łodzi :) Co do Krakowa to zobaczymy jak będę stać z czasem :)

   Pozdrawiam

   Usuń
 2. Meh, ja obecnie na nic się nie wybieram... Pyrkon to mój jedyny "Stały" punkt programu; nigdzie indziej nie mam po drodze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na "Pyrkon" mam zamiar wybrać się w przyszłym roku :)

   Pozdrawiam

   Usuń
 3. Na Comic Con bardzo chętnie bym się wybrała. Te Międzynarodowe Targi Książki mnie zaintrygowały, przynajmniej mam blisko. :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Gdzieś bym się wybrała, jako że nie mam planów na wrzesień - i teraz nie wiem, czy jechać do Łodzi czy Torunia! I szkoda, że Targi Książki są w czasie roku akademickiego, kiedy akurat zawsze wyskakują mi jakieś kolokwia. Nie mogliby choć raz zrobić we wrześniu? ;)
  medycy nie gęsi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też ubolewam nad tym że najfajniejsze imprezy są wtedy, gdy ma się najwięcej pracy. Jednakże postaram się uszczknąć trochę wolnego czasu na wyprawę do Krakowa :) W Łodzi to na pewno odwiedzę, bo mieszkam bardzo blisko :)

   Pozdrawiam

   Usuń
 5. Oczywiście pojawię się na Targach Książki w Krakowie. :)
  Ale Toruń też kusi!
  Pozdrawiam :)
  Zapraszam na konkurs, w którym do wygrania egzemplarz książki pt. “Angielka”!

  OdpowiedzUsuń
 6. Na pewno wybieram się na Targi Książki w Krakowie i jeśli czas pozwoli to także na Comic Con :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jakimś cudem nigdy nie byłam na tego typu imprezie xD
  Jak się mieszka w pipidówku, to tak jest :<
  Pozdrawiam ciepło! :)
  Kasia z niekulturalnie.pl :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sumie mieszkanie w Łodzi to jakbyś mieszkała w pipidówku :) Tutaj też nie ma za dużo (ciekawych) tematycznych imprez :D

   Pozdrawiam

   Usuń
 8. chciałabym pojechać na Targi, ale mam trochę za daleko. może uda się w maju odwiedzić Warszawę :) pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń