Book haul - grudzień

by - 21:36


Grudzień nieubłaganie zbliża się ku końcowi, więc przyszła pora na haul książkowy. W tym miesiącu moja biblioteczka wzbogaciła się o 13 nowych tytułów. Wbrew pozorom nie jest to pechowa liczba, bo każdy książkoholik dobrze wie, że książek nigdy nie za wiele. W zestawieniu,  prym zdecydowanie wiodą książki z gatunku fantastyki, ale także znalazło się parę romansideł.

Od wydawnictw do recenzji otrzymałam trzy tytuły: "Czasami kłamię" - Feeney Alice, "King" - T.M. Frazier i "Siła niższa" - Marta Kisiel. Do pierwszych dwóch pozycji zachęciły mnie recenzje, które często spotykałam w blogosferze. "Siła niższa" to kontynuacja "Dożywocia", które podbiło moje serce. Nie mogłam sobie jej odmówić. Po przeczytaniu pierwszego tomu z niecierpliwością czekałam na dalsze perypetie  Konrada Romańczuka i jego przedziwnej, ale jakże sympatycznej rodzinki. "Dożywocie" zachęciło mnie także, aby zapoznać się z inną twórczością autorki i tak w moje łapki dostała się kolejna jej książka pt. "Nomen Omen", którą znalazłam w łódzkim Tak Czytam.

Książki Nory Roberts upolowałam w pakiecie, który zauważyłam w Biedronce. Już dawno polubiłam twórczość autorki i zapragnęłam do niej wrócić. Uwielbiam jak Roberts łączy romans z kryminałem.  Następnie do moich rąk trafiła "Inwazja na Tearling". Choć nadal nie przeczytałam pierwszego tomu, to w antykwariacie nie mogłam powstrzymać się przed jej zakupem. Niestety uległam wtedy książkowemu uzależnieniu.


Święta przyniosły kolejne świetne książki oraz nową figurkę Funko Pop i na szczęście ostatnią już w tym roku. "Trylogia klątwy" to kolejna seria, do której zachęciły mnie pozytywne opinie na blogach, gdyż jeszcze nigdy wcześniej nie czytałam historii z trollami. B. C. Cherry zaskarbiła sobie moje uznanie fenomenalnym "Powietrze, którym oddycha", dlatego z niecierpliwością oczekiwałam jej najnowszej książki. "Mikołaj" wysłuchał moje sugestie i "Siła, która ich przyciąga" zawitała do mojej biblioteczki. Na koniec pozostały jeszcze dwa tomiszcza, których jestem bardzo ciekawa-
"Rozjemca" i "Niby noc".

Nowe tytuły w skrócie:
 • "Czasami kłamię" -  Alice Feeney
 • "Siła niższa" - Marta Kisiel
 • "Nomen Omen" - Marta Kisiel
 • "Kłamca"  i "Obsesja"- Nora Roberts
 • "King" - Frazier
 • "Porwana pieśniarka" - D. L. Jensen
 • "Waleczna czarownica" - D. L. Jensen
 • "Ukryta łowczyni" D. L. Jensen
 • "Inwazja na Tearling" - Erika Johansen: 
 • "Rozjemca" - B. Sanderson: 
 • "Niby noc" - J.Kristoff
Jakie nowe tytuły pojawiły się w waszej biblioteczce?

You May Also Like

7 komentarze

 1. Ciekawy stosik.Miłej lektury życzę.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czasami Kłamię przedwczoraj przeczytałam, bardzo ciekawa lektura. Stosik chciałabym ci skraść@!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ja nie wiem czy Thor pozwoli uszczknąć ten stosik :) :P

   Usuń
 3. "Czasami kłamię" miło wspominam. W nadchodzącym roku muszę w końcu zabrać się za twórczość Cherry.

  OdpowiedzUsuń
 4. Z taką listą zima chyba nie jest aż tak straszna? :) Pozostaje nam tylko życzyć Ci jeszcze więcej fascynujących tytułów w Nowym Roku. Oby był zaczytany i obyś miała jeszcze więcej czasu na blogowanie - będziemy tu z największą przyjemnością wracać! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. W tym miesiącu żadnej książki nie chciałam i nie kupiłam ;) pod koniec roku nadrabiałam to, co juz zaczęłam ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ależ nowych nabytków:) Ja w planach mam poznanie prozy Marty Kisiel!

  OdpowiedzUsuń