Podsumowanie roku na 3 urodziny bloga

by - 16:56


Hucznie przywitaliśmy 2018 rok i przyszła pora na podsumowanie minionego roku. Zrewidowałam już kilka obszarów, o których pisałam w tym poście. Przyjrzałam się zrealizowanym celom, oczyściłam skrzynki mailowe, zrewidowałam swoje otoczenie. Pozostało mi jeszcze przejrzenie garderoby i podsumowanie finansów. Początek stycznia to także kolejne urodziny bloga. W tym roku przypadają 3 urodziny bloga. Każdy rok przynosi coś nowego nie tylko na polu osobistym, ale także blogowym. Nie przedłużając zapraszam Was do podsumowania.

Podsumowanie 2017 roku

Osiągnięcia osobiste:

 • Odbyłam staż. W ubiegłym roku moim priorytetem było odbycie trzymiesięcznego stażu zgodnego z kierunkiem moich studiów, czyli w dziale finansowo-księgowym. Ten cel został zrealizowany oraz przełożył się na dłuższą współpracę. Pozwolił wykorzystać mi zdobytą do tej pory wiedzę na działania praktyczne i zrewidować 4 lata studiów z rzeczywistością. Rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Liczbę przedmiotów, jakie musiałam zaliczyć na studiach, a które okazały się przydatne mogę policzyć na palcach jednej dłoni.
 • Przeczytałam 56 książek. W ubiegłym roku postawiłam sobie za cel przeczytanie 30 książek. Ku mojemu zaskoczeniu okazało się, że przeczytałam ich aż 56 i mogę też śmiało stwierdzić, że wszystkie były dobrze napisane! Do tej pory sądziłam, że przeczytanie takiej ilości książek jest niemożliwe, jednak nieświadomie udało mi się pokonać tę nieprawdopodobną barierę. Nie podejmowałam żadnych wyzwać typu: przeczytam 52 książki w roku. Wyznaję zasadę, że powinno czytać dla przyjemności. Tak więc zrobiłam. 
 • Odwiedziłam Szczecin. Spędziłam tam z Emilem kilka dni i polubiłam to miasto za spokój, architekturę i bulwar nad Odrą.
 • Wróciłam do pisania opowiadania. Zainspirowana wspaniałą animacją Final Fantasy XV: Gwardia Królewska i postacią Nyxa podjęłam się napisania fanfica. Ostatecznie naskrobałam ponad 100 stron. Choć nie powstała finalna wersja opowiadania to uważam to za moje drobne osiągnięcie, które będę kontynuować w 2018 roku.

Na polu blogowym parę osiągnięć udało mi się zrealizować z pomocą Emila. Emil dotychczas stał za obiektywem i pstrykał zdjęcia. W ubiegłym roku zaczął pisać recenzje na bloga, bo tak samo jak ja lubi czytać książki.

 • Nawiązaliśmy kilka współprac z wydawnictwami m.in. Harper Collins, Muza, Rebis, Foksla, Wydawnictwo Kobiece, Szósty zmysł, Papierowy Księżyc.
 • Poprawiliśmy statystyki bloga. Przekroczyliśmy liczbę 100 tys. wyświetleń a dzięki treściom publikowanym na blogu zaobserwowało nas ponad 80 nowych czytelników.
 • Przyłożyłam się do prowadzenia konta na Instagramie. Zmieniłam jego nazwę na @kateandbookland. Poznałam nowych bookstagramowiczów. Osatecznie na koniec 2017 roku obserwowało mnie ponad 1140 użytkowników.


Najczęściej czytane wpisy

W 2017 roku opublikowaliśmy łącznie 116 postów. Najczęściej czytanymi wpisami okazały się:


Życzymy wam aby ten rok przyniósł jeszcze więcej zawodowych i osobistych sukcesów oraz spełnienia wyznaczonych celów i marzeń.

You May Also Like

22 komentarze

 1. Super osiągnięcia :) Życzę, by ten Nowy Rok był jeszcze lepszy, dużo uśmiechu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Brawo! Gratuluje takich osiągnięć :) życzę kolejnego tak udanego roku :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję,u mnie tylko 45 książek :3 super wpis❤

  OdpowiedzUsuń
 4. 56 książek!? Masz rozmach.
  Ja około 5.

  Zapraszam na nowy post z Sylwestra :-) Pozdrawiam serdecznie.
  Mój blog - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 5. 56 książek? Podziwiam. Ja przeczytałam najwyżej 20...

  My Blog

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję i życzę kolejnego, jeszcze lepszego roku blogowania :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Życzę kolejnych sukcesów w tym roku!

  OdpowiedzUsuń
 8. Same sukcesy! Oby w tym roku było ich jeszcze więcej :)
  A tak swoją drogą to - Szczecin pozdrawia! :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny wynik książkowy i dużo osiągnięć w życiu prywatnym oraz zawodowym - czego chcieć więcej? Życzę sukcesów w 2018 roku :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Co za imponujące statystyki! Oby 2018 przyniósł jeszcze więcej!
  pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo lubię tego rodzaju wpisy, podsumowania roku. U mnie kilka postów temu też ukazał się podobny. Pozdrawiam Adriana Style

  OdpowiedzUsuń
 12. Czytając Twoje osiągnięcia nasunęło mi się pytanie - co z owym opowiadaniem zamierzasz zrobić? Planujesz publikację?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie jest w stanie spoczynku, ale planuję do niego powrócić po sesji i oszlifować tak, aby nadawało się do publikacji na Wattpad :)

   Usuń
 13. Gratulacje! Wow, 3 urodziny, robią wrażenie. Życzę ci wspaniałych sukcesów i świetnego roku 2018.
  pozdrawiam,
  polecam-goodbook.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Gratuluje sukcesów blogowych jak i tych osobistych :D

  Pozdrawiam!
  recenzje-zwyklej-czytelniczki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Gratuluję WAM i życzę wszystkiego dobrego w tym roku. :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Gratuluję wyników! i życzę jeszcze lepszego 2018 roku!

  OdpowiedzUsuń