[PRZEDPREMIEROWO] Orly Wahba: Kindness Boomerang. 365 sposobów, jak zmienić świat i siebie

by - 22:01


Chętnie sięgam po książki, które mają pozytywne przesłanie i zadanie nas zmienić. "Kindness Boomerang. Czyli 365 sposobów, jak zmienić świat i siebie" to poradnik, który ma na celu przypomnieć czytelnikowi czym jest życzliwość i jakie niesie ze sobą pozytywy.  Orly Wahba  napisała ciekawą książkę, która zawiera aż 365 przykładów gestów życzliwości (na każdy dzień roku). Każdy gest opatrzony został dodatkowo inspirującym cytatem i refleksją.


Life Vest Inside

Orly Wahba to założycielka organizacji non-profit Life Vest Inside, której celem jest szerzenie życzliwości. Nazwa wzięła się od oznaczenia "life vest inside" (pl. kamizelka ratunkowa wewnątrz) na skrytkach z kamizelkami ratunkowymi w samolotach. Kamizelka ratunkowa organizacji ma zdolność do pokonywania trudności i radzenia sobie z nimi, poprzez życzliwość jaką dajemy innym i z jaką inni traktują nas. W trudnych chwilach dobroć i życzliwość potrafi utrzymać nas na powierzchni niczym kamizelka ratunkowa.Drobne gesty

W codziennym życiu ciągle zabiegani i z milionem spraw na głowie zapominamy powiedzieć "dzień doby" i "dziękuję". Sfrustrowani drobnymi niepowodzeniami chodzimy ze zwieszoną głową i unikami kontaktu z ludźmi. W myślach pragniemy, aby ten dzień dobiegł końca. Zapominamy o życzliwości, a przecież każdy akt życzliwości, jakiego dokonujemy w jakiś sposób do nas wraca i może zmienić nasz dzień na lepszy. Wystarczą drobne gesty: powiedzieć "dziękuję", oddać krew, zorganizować zbiórkę zabawek dla dzieci z domu dziecka lub wysłać komuś powitalnego smsa tuż po przebudzeniu.


Bądź życzliwy dla siebie

Życzliwość może nam kojarzyć się przede wszystkim z niesieniem pomocy innym, a przecież trzeba być też życzliwym dla samego siebie. Autorka w swojej książce przedstawia wiele aktów życzliwości, które pomogą nam samym i to właśnie ta kategoria najbardziej przypadła mi do gustu. Jednym z tego rodzaju aktów jest zaprzestanie obwiniania się z powodu tego, czego jeszcze nie osiągnęliśmy. Lepiej spojrzeć za siebie na drogę, którą już przebyliśmy i to co już osiągnęliśmy. Innym przykładem życzliwości jest uciszenie negatywnych głosów, które powtarzają nam że nie damy rady. 


Podsumowanie

"Kindness Boomerang. 365 sposobów, jak zmienić świat i siebie" polecam każdemu kto potrzebuje motywacji i inspiracji oraz chce być lepszą wersją siebie. Książka każdego dnia ma za zadanie przypominać, że życzliwość którą będziemy szerzyć, powróci do nas. "Kindness Boomerang" to także ogromna baza motywujących cytatów i refleksji. Pamiętaj, że życzliwość niesie za sobą efekt domina, który zaczyna się od jednego prostego gestu.


Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu Buchmann.
 
Wydawnictwo: BuchmannPremiera: 17.01.2017 ‖ Liczba stron: 384 ‖ Ocena: 5/6

You May Also Like

5 komentarze

 1. Zgadzam sie w 100% :-) ja teraz codzienności zagladam do tej ksiazki :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja właśnie czekam na tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię takie pozytywne książki

  OdpowiedzUsuń
 4. Nigdy wcześniej nie sięgałam po takie książki, ale myślę, że tej warto dać szansę. Prawdopodobnie dużo pozytywnego myślenia wprowadzi do mojego życia.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja jakoś nie przepadam za poradnikami jak być szczęśliwym itp. Dla mnie są one za bardzo przepełnione takim nienaturalnym optymizmem;)

  Pozdrawiam,
  korczireads.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń