[PRZEDPREMIEROWO] Tim Peake: Zapytaj astronautę. Wszystko, co powinieneś wiedzieć o podróżach i życiu w kosmosie

by - 19:25

Review Ask an Astronaut. My Guide to Life in Space by Tim Peake. Recenzja Zapytaj astronautę.

Astronomia od zawsze była moją ulubioną nauką przyrodniczą. Z przyjemnością uczyłam się o planetach, gwiazdach i galaktykach. Jednak informacje przekazywane w szkole to tylko sucha teoria, którą należy wykuć na pamięć a potem przelać na papier podczas klasówki. Z doświadczenia wiem, że ciekawostki przyswajamy szybciej i pozostają one w pamięci na dłużej, niż sama wiedza teoretyczna. Taka właśnie jest ta książka! Informacje w niej zawarte na długo pozostaną w twojej głowie.

Zastanawiacie się kim jest autor książki? Tim Peake to brytyjski astronauta Europejskiej Agencji Kosmicznej, który przez pół roku pracował na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. W 2017 roku postanowił podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem wydając książkę w dość oryginalnej formie pytań i odpowiedzi.

Książka to niezwykle obszerny zbiór odpowiedzi na najbardziej nurtujące nas pytania, które zadali Timowi użytkownicy Twittera i Faceboooka, uzupełniona została także o jego własne przemyślenia związane z podróżą w kosmos. „Zapytaj astronautę” zawiera informacje zarówno naukowe z zakresu astrofizyki, jak i ciekawski dotyczące życia codziennego w przestrzeni kosmicznej.


wydawnictwo kobiece

Książka podzielona została na siedem rozdziałów. W rozdziale „Szkolenie” autor dzieli się z nami informacjami na temat predyspozycji jakie musi wykazywać przyszły astronauta, jakie dziedziny nauki i umiejętności musi opanować oraz jak wyglądają treningi przygotowujące go do lotu w kosmos. W rozdziale „Życie i praca w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej” Tim dzieli się swoją wiedzą naukową na temat działania stacji ISS oraz eksperymentów przeprowadzanych na jej pokładzie. Co oprócz tego? Znajdziecie obszerny rozdział poświęcony przestrzeni kosmicznej, spacerom kosmicznym i zagrożeniom jakie czyhają na astronautów. Tim Peake opisuje także procedurę startu w kosmos oraz powrotu na Ziemię. Czy wiesz jak astronauci korzystają z toalety? Gdzie śpią? Czy w kosmosie jest Internet i Facebook? Jak pachnie przestrzeń kosmiczna? Czy ludzkie serce bije inaczej w kosmosie niż na Ziemi? Na te pytania i wiele, wiele innych odpowie ci właśnie ta książka.


„Zapytaj astronautę. Wszystko, co powinieneś wiedzieć o podróżach i życiu w kosmosie” to doskonała pozycja dla osób, które chciałyby poszerzyć swoją wiedzę na temat kosmosu, lecz nie lubią fachowej literatury, która operuje niezrozumiałymi zwrotami a jej czytanie to istna tortura (każdy student zna to uczucie). „Zapytaj astronautę" Tima Peake'a to książka napisana z pasją, która w ciekawy sposób opisuje drogę, jaką trzeba przebyć, aby zostać astronautą oraz ujawnia kulisy z życia i pracy w kosmosie. Dodatkowo książka została opatrzona ciekawymi ilustracjami, które pomagają zrozumieć zagadnienia z zakresu astrofizyki. Po jej przeczytaniu w zupełnie w inny sposób spojrzysz w nocne niebo, które już nie będzie stanowić dla ciebie tajemnicy.Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję


 Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece ‖ Premiera: 16.03.2018 ‖ Liczba stron: 262
Tytuł oryginalny: Ask an Astronaut. My Guide to Life in Space  ‖ Ocena 5/6

You May Also Like

7 komentarze

 1. Zauważyłam, że ostatnio dość głośno się o niej zrobiło :D Z ciekawości bym po nią sięgnęła :)
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie jakoś ta książka w ogóle nie kusi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam już o tej książce nie raz, na pewno niebawem po nią sięgnę, bo zapowiada się ciekawie.
  Dodaję bloga do obserwowanych, cudownie tu.

  Zapraszam do siebie: http://recenzentka-doskonala.blogspot.com/2018/03/prostota-sia-codzinnych-rytuaow-brooke.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Interesujący temat, dużo o niej słyszałam. Być może się skuszę:)
  Zostaję na dłużej i pozdrawiam,
  http://subiektywne-recenzje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Ooo mój mąż lubi astronomię, więc chyba już wiem, co mu kupię na prezent;)

  Pozdrawiam,
  korczireads.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem bardzo ciekawa tej książki, muszę koniecznie przeczytać :D

  OdpowiedzUsuń
 7. o to muszę się doszkolić, bo ostatnio moje dziecko zadaje mnóstwo pytań, zwłaszcza właśnie o kosmosie!

  OdpowiedzUsuń