Feel Again - Mona Kasten [RECENZJA]

by - 19:35


Nadszedł czas na trzecie spotkanie z twórczością Mony Kasten - niemieckiej pisarki, która cyklem Begin Again szybko zaskarbiła sobie sympatię polskich czytelników. Jeśli jesteś miłośnikiem literatury z gatunku New Adult i chciałabyś przeczytać coś lekkiego z nutką romansu i humoru to właśnie ta seria jest dla Ciebie. Czy było warto czytać Fell Again? Oczywiście!

Zwyczajny układ

Sawyer i Isaac są swoimi przeciwieństwami. Ona jest twarda i bezwzględna a on jest nieśmiałym nerdem w okularach. Ona umawia się z chłopakami na jedną noc a on ma status wiecznego singla. Jednak nie od dziś wiadomo, że przeciwieństwa się przyciągają. Kiedy Sawyer poznaje Isaaca coś się w niej zmienia. Wszystko zaczyna się od umowy, w której Sawyer ma zrobić z Isaaca prawdziwego bad boya, w zamian będzie mogła go sfotografować w ramach projektu artystycznego. Na pierwszy rzut oka tych dwoje zawarło nieszkodliwy układ, jednak żadne z nich nie więziło pod uwagę emocji, które wszystko skomplikują...


Zaplątana w przeszłości

Po raz kolejny Mona Kasten zabiera czytelnika w świat bohaterów znanych z poprzednich tomów serii. Lecz bez obaw! Nie musicie znać poprzednich tomów, aby zacząć przygodę z Feel Again, jednak zachęcam was do zapoznania się z trylogią od samego jej początku, aby czerpać z czytania maksimum przyjemności. Sawyer w „Begin Again” dała poznać się z tej złej strony, jako zaborcza i wybuchowa postać. Takim zachowanie od początku nie budziła sympatii w czytelniku, jednak dopiero Feel Again niesie ze sobą wyjaśnienia, dzięki którym w zupełnie innym świetle możemy dostrzec Sawyer, dowiadując się o jej przeszłości. Złe doświadczenia sprawiły, że dziewczyna otoczyła się szczelnie murem, a życzliwych ludzi trzymała na dystans.

Nieśmiały nerd

Tym razem Mona Kasten postawiła na nieśmiałego, nerdowego chłopaka, który nie ma powodzenia u płci przeciwnej, ale stanowi idealny obiekt do kpin. Dlaczego? Bo ludziom niezwykle łatwo przychodzi oceniać innych wyłącznie po wygładzie. Uważam, że jest to niezwykle miła odmiana, kiedy zamiast typowego bad boya (w literaturze jest ich na pęczki), który robi same złe rzeczy, a mimo to na jego widok dziewczyną miękną kolana, otrzymujemy spokojnego chłopaka. Czas dać szansę także takim postaciom!

Dwie osobowości a jedno serce

Czy tak dwoje różnych osób może być razem? Wszystko zaczyna się od umowy, która stopniowo przeradza się w coś więcej. Właśnie to polubiłam w serii Mony Kasten. Autorka prowadzi swoich bohaterów przez pewną ścieżkę, podczas której między nimi kształtuje się przyjaźń, wzajemne zaufanie oraz rodzi się uczucie. Autorka nie posyła swoich bohaterów od razu w ramiona kupidyna, lecz pozwala im się rozwijać i żyć. Oczywiście można zarzucić serii Mony Kasten, że każda książka opiera się na podobnym schemacie, jednak autorka postarała się nadać swoim postaciom oryginalne osobowości a fabule indywidualny klimat, dzięki czemu każdy tom jest inny.

Podsumowanie

„Feel Again” to bardzo dobry romans z gatunku New Adult, który spodoba się nie tylko fanom Mony Kasten. Autorka ujmie cię  poruszającą historią doprawioną dawką humoru oraz realistycznymi i oryginalnymi bohaterami, których na pewno nie zapomnisz. Autorka po raz kolejny za pomocą historii o młodych ludziach udowadnia, że przeszłość nie musi nas ograniczać, jeśli  tylko chcemy ruszyć na przód.Nie zwlekaj i już dziś sięgnij po serię Begin Again.


Przeczytaj recenzję I tomu - Begin Again
Przeczytaj recenzję II tomu - Trust Again

Za egzemplarz dziękujęWydawnictwo: Jaguar ‖ Data wydania: 22.08.2018 ‖ Liczba stron: 344
Tom: III  Ocena: 5/6

You May Also Like

8 komentarze

 1. Muszę jeszcze nadrobić poprzednie części cyklu. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałam sporo dobrego o tej serii, także jestem jej coraz bardziej ciekawa. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Sounds really interesting! Thanks for sharing! xoxo
  Vesna - Home Chic Club

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta seria jest na mojej czytelniczej liście i mam nadzieję ją przeczytać :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Od dawna chcę przeczytać całą serię, ale coś nie mogę się zebrać bo zawsze coś innego wypada! Musze wreszcie to nadrobić! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakoś do mnie nie przemawiają takie historię, ale po przygodzie z FanGirl jestem skłonna sięgnąć po tą pozycję.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie słyszałam nigdy o tej serii, ale brzmi ciekawie. :)

  OdpowiedzUsuń