Najnudniejsza książka świata - dr Hardwick, prof. K. McCoy [RECENZJA]

by - 20:32


Czytanie tej książki grozi natychmiastowym zaśnięciem! Czy jesteś gotowy podjąć wyzwanie i przeczytać książkę, której teksty uśpiły 97 procent badanych w ciągu dziesięciu minut? Ja podjęłam się tego wyzwania. Jak mi poszło? O tym w dzisiejszej recenzji.

Najnudniejsza książka świata

Czy zdarzyło wam się odłożyć książkę w połowie czytania, ponieważ fabuła stała w miejscu i nic ciekawego się nie działo? Pewnie tak. Jednak sięgając po "Najnudniejszą książkę świata" gwarantuję wam, że skończycie czytać ją jeszcze zanim ją dobrze zaczniecie, bo jak mówi tytuł – uśniecie z nudów. Ten tytuł nie dostarczy wam nawet grama napięcia, czy jakiegokolwiek innego elementu, który pobudzi wasz umysł. Dlaczego? Bo zadaniem tej książki jest rozleniwić czytelnika i szybciutko wysłać go do łóżka na długi i błogi odpoczynek.

Najnudniejsze teksty na świecie

"Najnudniejsza książka świata" została zaprojektowana przez prof. K. McCoya i dr Hardwick, aby wprawić czytelnika w stan senności. Często zdarza mi się czytać przed snem książki, które potrafią zaintrygować i pobudzić mój umysł, choć dobrze wiem, że jest to zły nawyk jeśli chce się szybko zasnąć i przespać całą noc. Dlatego twórcy książki zaprojektowali teksty w taki sposób, aby zamroczyć umysł i wywołać w czytelniku stan rozleniwienia.


Śpij czytelniku, śpij...

Zagadnienia opisane w książce zostały tak skonstruowane, aby męczyły i nużyły. Zawierają w sobie szereg dat, liczb i nazw krajów bądź konkretnych miejsc. Taka mieszanka powoduje, że nawet najciekawsze zagadnienia stają się niezwykle ciężkie w odbiorze. Możemy przeczytać o kryzysie politycznym w Belgii bądź o technice budowania piramid. Brzmi ciekawie? Tak, ale autorzy postarali się przedstawić je w najnudniejszy możliwy sposób. W książce znalazłam także temat poświęcony podwójnemu księgowaniu w rachunkowości. Jest to temat niezwykle mi bliski i muszę stwierdzić, że nie dziwi mnie jego obecność w tej książce, gdyż zagadnienia z rachunkowości potrafią zamroczyć umysł. Oprócz super nudnych tekstów znajdziecie także ilustracje zaprojektowane przez profesora McCoya, które wprawiają czytelnika w senne zagubienie. Dosłownie!

No i zasnęłam...

Sięgając po książkę nie do końca wierzyłam w jej działanie. I wiecie co? Ta książka rzeczywiście działa! Przeczytałam historię kryzysu politycznego w Belgii i nic, po następnej stronie ziewnęłam pierwszy raz, po kolejnych dwóch ziewnęłam kolejny a powieki zaczęły mi coraz bardziej ciążyć, a po przeczytaniu następnych trzech stron odłożyłam książkę na stolik, zgasiłam lampkę i poszłam smaczne spać. Gwarantuję wam, że nie dacie rady przeczytać jej za jednym razem! Dla mnie to pozycja idealna bo miewam dni, kiedy męczy mnie bezsenność. Teraz dzięki tej książce takich dni będzie u mnie coraz mniej.
 Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece ‖ Data wydania: 17.10.2018 ‖ Ocena 5/6
Tytuł oryginalny: This Book Will Send You to Sleep ‖ Liczba stron: 291

You May Also Like

9 komentarze

 1. Mam duże problemy z bezsenności, więc to coś idealnego dla mnie. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Z reguły nie miewam problemów z bezsennością ;), więc mogę odpuścić sobie tę książkę :)

  Pozdrawiam,
  Lady Spark
  [kreatywna-alternatywa]

  OdpowiedzUsuń
 3. No, trzeba przyznać, że to bardzo oryginalna pozycja. :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Jest już w kolejce do kupienia pod choinkę chłopakowi :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Z jednej strony kusi mnie ta książka, a z drugiej myślę, że lepiej kupić coś ciekawego, co mnie nie uśpi.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie wierzę, że ktoś wydał taką książkę! :) Chociaż nie będę jej testować - jestem na co dzień tak zmęczona, że zasypiam na każdej książce. Nie musi być nudna :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Raczej nie kupię, ale jakby mi ktoś podarował, to bym nie pogardziła ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. "Najnudniejsza książka świata" to idealna książka na jesień - szczególnie wtedy, gdy chce się doskonale wypocząć! Polecamy! ;)

  OdpowiedzUsuń