Flesz kulturalny 12/2018

by - 12:29


Doskonale pamiętam jak jeszcze niedawno w styczniu ślęczałam nas stertą notatek i zakuwałam do zimowej sesji. Na czytanie książek i oglądanie seriali nie było nawet mowy... Wydaje się, że to było tak niedawno, a nie jakieś jedenaście miesięcy temu. A tu już grudzień! Czas świątecznych melodii, pachnących pierniczków i rodzinnych spotkań. Niestety pod względem premier książkowych zanotowałam lekką posuchę, za to kino ma się całkiem dobrze. Jesteście ciekawi co znajdziecie w kinach i księgarniach? Jeśli tak, to zapraszam do dalszej części wpisu.


Zapowiedzi filmowe

Diablero - Premiera 19.12Aquaman - Premiera 19.12


Spider-Man Uniwersum - Premiera 25.12Zapowiedzi książkowe

Diablero - F. G. Haghenbeck (11.12.2018)

Diablero  to powieść, na podstawie której powstał serial Netflixa (premiera 19.12.18).  Po dramatycznej śmierci brata były więzień Elvis Infante, weteran wojny w Afganistanie, błąka się po podejrzanych dzielnicach Los Angeles, pracując jako diablero: łowca demonów, upadłych aniołów i innych nadprzyrodzonych istot, którymi handluje się na czarnym rynku i organizuje z ich udziałem nielegalne walki. Jest doskonale świadomy, że prędzej czy później nadarzy mu się sprawa taka jak ta: mocno skomplikowana, z udziałem księdza o uwodzicielskim talencie, bezlitosnej zabójczyni, która wygląda jak gotycka lolitka, oraz potężnej międzynarodowej organizacji związanej z owym nielegalnym handlem.
Armia graczy - Reedy Trent (12.12.2018)

Dwunastoletni Rogan Webber jest mistrzem w Laser-Kobrze, swojej ulubionej grze wideo. Kiedy światowej sławy twórca gier zaprasza go, by wraz z pięciorgiem najlepszych pro graczy w kraju wziął udział w ekskluzywnym turnieju. Piątka wybrańców zbędzie testować najnowocześniejszy sprzęt do gier wirtualnych. Dla każdego gracza to spełnienie marzeń a także ogromne wyróżnienie. Potężne roboty bojowe biorą udział w cyfrowej bitwie, jednak ich misje stają się coraz trudniejsze. Część graczy rezygnuje, a pozostali zaczynają podejrzewać, że gra nie jest tym, czym wydawała się na początku… Dlaczego żołnierze i roboty, z którymi walczą w Laser-Kobrze, zachowują się tak dziwnie? Co kryje się za nietypowymi błędami? I dlaczego gra wydaje się być taka… prawdziwa? Rogan i jego rywale muszą współpracować, aby odkryć prawdę i zrobić to, co trzeba... bo świat, w którym gry wideo atakują rzeczywistość, już dawno przestał być bezpieczny.

Forever my girl - McLaughlin Heidi (19.12.2018)

Liam Page poświęcił się muzyce. Teraz jest gwiazdą muzyki country. Po latach powraca do rodzinnej miejscowości po śmierci przyjaciela z liceum. Tam przyjdzie mu zmierzyć się z przeszłością -  Josie, którą pozostawił przed ołtarzem. Wyjeżdżając złamałem serce nie tylko jej, ale także sobie. Choć oddał duszę muzyce, to nigdy nie zapomniałem o jej zapachu czy uśmiechu...
Książka doczekała się ekranizacji, a jej światowa premiera przewidziana jest na 19.01.2019.


O psie, który wrócił do domu - Bruce W. Cameron ( 27.12.2018)

Bruce W. Cameron powraca z kolejną piękną i wzruszającą opowieścią z czteronożnym przyjacielem w tle. Pewien odważny pies wyrusza w niezwykłą podróż, aby wrócić do swojego najlepszego przyjaciela... Bella jest uroczym i mądrym szczeniakiem, który mieszka w starej kamienicy ze swoją psią rodziną i stadkiem małych kociaków. Niestety ludzie chcą wyburzyć budynek, przez co Bella traci mamę, rodzeństwo i bezpieczny dom. Na szczęście pojawia się Lucas, który przygarnia ją do swojego mieszkania. Od pierwszej chwili Bella czuje, że trafiła na swojego człowieka. Lucas jest oczarowany psiakiem, który daje mu tyle radości. Niestety w jego mieszkaniu nie wolno trzymać zwierząt, a na dodatek w Denver hodowanie pitbulli jest zabronione. Mimo wielkiej rozpaczy Lucasa Bella musi zostać odesłana poza granice stanu. Jednak pies nie zamierza bezczynnie czekać i bierze sprawy we własne łapy. Od teraz ma tylko jedną misję. Musi odnaleźć drogę do swojego człowieka. Musi wrócić do domu.


Po więcej nowości ze świata seriali, książek i filmów zapraszamy na

You May Also Like

2 komentarze

  1. O psie, który wrócił do domu musi być piękne. To, coś dla mnie. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam w planie wybrać się na tego nowego Spider Mana do kina. Jak dla mnie zapowiada się świetnie :)

    OdpowiedzUsuń