Zapadnij w serce - Ginger Scott [RECENZJA]

by - 18:38

Romans z gatunku new adult.

"Zapadnij serce" było moim pierwszym spotkaniem z twórczością Ginger Scott i myślę, że nie ostatnim. Spotkanie z Rowe i Natem mogę zaliczyć do tych udanych, a już w planach mam inną książkę autorki - "Chłopak taki jak ty".

Krok naprzód

Ostatnie dwa lata Rowe spędziła ucząc się w domu. Jednak nadszedł czas, aby przełamać strach i opuścić bezpieczne ściany. Rowe rozpoczyna studia i przenosi się na uniwersytet McConnell. Tam wpada na Nate’a, przystojnego sportowca, na widok którego kobietom miękną kolana. Chłopak nie może zapomnieć o poznanej dziewczynie i stara się do niej zbliżyć. Jednak nie jest to takie proste. Rowe wiele miesięcy temu przeżyła coś, co zupełnie ją załamało i wyłączyło ją z życia towarzyskiego. Serce Nate’a już raz zostało roztrzaskane na kawałki. Czy mają szansę na szczęście? Czy miłość okaże się wystarczająco silna? O tym Rowe i Nate muszą przekonać się sami.

Rowe & Nate

W literaturze młodzieżowej nastał widoczny trend na złych chłopców, którzy odznaczają się niewyparzonym językiem, tatuażami i powalającą na kolana urodą. Początkowo trend ten mi się podobał, lecz z każdą kolejną książką, źli chłopcy zaczynali mnie już nudzić. Gdzie podziali się ci dobrzy? Otóż jeden z nich jest bohaterem „Zapadnij w serce”. Kiedy już od pierwszych stron okazało się, że Nate nie będzie kolejnym przystojniakiem, sportowcem, który ma zamiar zmieniać dziewczyny jak rękawiczki, moje serce podskoczyło do góry. Nareszcie jakaś odmiana! Nate to chłopak marzenie – wysportowany, uprzejmy i czarujący, a jego przekomarzania z Rowe wielokrotnie wywoływały uśmiech na mojej twarzy. Chłopak ujął mnie także swoją cierpliwością, wyrozumiałością i wytrwałością względem dziewczyny.

Rowe to dziewczyna, którą spotkało w życiu coś strasznego i mimo upływu czasu, nadal mierzy się z konsekwencjami tamtego dnia. Rowe musi wyjść ze swojej skorupy i otworzyć się na życie. Kiedy poznaje Nate’a, wszystko wydaje się dla niej o wiele prostsze. Rowe to postać, którą polubiłam od razu, zarówno za jej poczucie humoru, jak i za towarzyszącą jej niepewność w różnych sytuacjach oraz siłę w innych.

Zapadnij w serce

Fabuła „Zapadnij w serce” skupia przede wszystkim  na ukazaniu relacji pomiędzy Rowe a Natem, a uczelnia i nauka stanowią jedynie tło dla paru wydarzeń. Nie znajdziemy tutaj długich i nudnych opisów wykładów oraz tułania się naszych bohaterów po uczelnianych korytarzach. Dzięki temu autorka uniknęła nudy, skupiając się wyłącznie na ukazaniu emocji towarzyszącym naszym bohaterom. 

W historii mamy do czynienia z miłością od pierwszego wejrzenia. Na pierwszy rzut oka może wydawać się to dość oklepany zabieg, jednak tak nie jest. Ginger Scott mimo szybko rozwijającej się relacji, nie wrzuca swoich bohaterów po paru rozdziałach do łóżka (na szczęście!), lecz pozwala im się poznać. Często poprzez zabawne sytuacje czytelnik wraz z bohaterami odkrywa ich przeszłość, obawy i pragnienia. Mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że jestem usatysfakcjonowana tym, jak autorka poprowadziła znajomość Nate’a i Rowe przez całą opowieść. Z niecierpliwością wyczekiwałam fragmentów związanych z przeszłością dziewczyny, która niewątpliwie potrafi złapać za serce, a najbardziej emocjonujące są jej listy pisane do Josha.

Podsumowanie

„Zapadnij w serce” to książka, która najpierw ujęła mnie wykreowanymi postaciami, a dopiero potem historią. Rowe i Nate tworzą zgrany duet, który wielokrotnie potrafił mnie rozśmieszyć, a także momentami chwycić za serce, gdy odkrywałam ich bolesną przeszłość. Ginger Scott napisała historię opowiadającej o pięknej miłości i przyjaźni, między dwojgiem młodych ludzi, którzy razem stawiają czoło swoim słabościom. „Zapadnij w serce” to propozycja dla tych, którzy mają ochotę na romans z gatunku New Adult, ale nie taki płomienny, lecz delikatny i zmysłowy.


 Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece (Young) ‖ Data wydania: 07.09.2018 ‖ Ocena 8/10
Tytuł oryginalny: This is Falling ‖ Tom: I ‖ Cykl: This is falling
Liczba stron: 363

You May Also Like

9 komentarze

 1. Być może, w przyszłości skuszą się na lekturę tej książki, jednak z uwagi na rosnące zaległości czytelniczych, na pewno nie nastąpi to zbyt szybko. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeśli miałabym okazję ją przeczytać nawet przez chwilę bym się nie zastanawiała.
  http://zaczytana-ola.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Miłość od pierwszego wejrzenia? Chyba dam szanse tej książce

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawi mnie ta książka, odkąd wyszła w Polsce. Kiedyś na pewno przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wydaje się, że jest to książka idealna dla mnie :)

  Pozdrawiam,
  Lady Spark
  [kreatywna-alternatywa]

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie także znudzili niegrzeczni chłopcy w literaturze młodzieżowej, więc muszę sięgnąć po tę książkę. ;))

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam książki od Young <3 Chyba jeszcze nie trafiłam na kiepską powieść od nich.

  OdpowiedzUsuń