Nie odkładaj życia na później - Joanna Godecka [RECENZJA]

by - 20:47

recenzja

W ubiegłym roku, w październiku obroniłam magistra i tym samym zakończyłam kolejny etap nauki w moim życiu. Szkołę zastąpiłam pracą na pełny etat, przez co mój dzień pracy zaczynałam od 5.30 a kończyłam o 18. Po powrocie do domu odczuwałam zmęczenie i ogólny brak czasu na drobne przyjemności. Taki rytm dnia szybko sprawił, że popadłam w rutynę, cały czas byłam przemęczona, a marazm mnie nie opuszczał. Żyłam od weekendu do weekendu. Zmiana trybu życia dotkliwie dała mi się we znaki. Żałuję, że w tamtym czasie nie ukazała się książka "Nie odkładaj życia na później", bo znacznie szybciej udałoby mi się uporać z moimi problemami. Jednak nigdy nie jest za późno, aby zmienić coś w swoim życiu na lepsze. Dlatego jeśli zmagasz się z podobnym problemem jak ja, to książka autorstwa Joanny Godeckiej może stać się twoim nowym przyjacielem.

„Nie odkładaj życia na później" podzielona jest na dwie części. W pierwszej części autorka przedstawia ograniczenia, powody bądź rzeczy, które wpływają na prowadzony przez nas tryb życia i sprawiają że nie potrafimy odnaleźć szczęścia i jesteśmy wiecznie niezadowoleni ze swojego życia. Kompleksy, bierność, bałagan, marazm, zamartwianie się, rutyna, brak bliskiej osoby… to tylko kilka czynników, które wpływają na jakość naszego życia. Autorka poświęca uwagę, każdemu z tych czynników, analizuje przyczyny jego występowania oraz proponuje porcję ćwiczeń, które mają ułatwić nam pracę nad sobą. Dodatkowo autorka często przytacza wypowiedzi swoich klientów, z którymi pracowała podczas sesji coachingowych. Dzięki temu łatwiej jest nam zrozumieć omawiany problem i dopasować do niego rozwiązanie. 

W "Nie odkładaj życia na później" najbardziej podobało mi się ćwiczenie na wizualizację swoich celów. Okazuje się, że to właśnie brak wyraźnych celów sprawia, że nie możemy cieszyć się pełnią życia, a jedynie wegetujemy od weekendu do weekendu. Czytając książkę uzmysłowiłam sobie także, że nie umiem wypoczywać, bo nie każdy odpoczynek można nazwać relaksem dla duszy i ciała, zwłaszcza gdy robimy coś pod presją bądź z wewnętrznego przymusu.

W drugiej części znajdziemy garść informacji, które mają nam pomóc w tym, aby codzienność stała się przyjazna. Ale najpierw musimy odnaleźć swoją tożsamość, nauczyć się przekraczać granice, i komunikować ze światem.

recenzja

"Nie odkładaj życia na później" to idealna propozycja dla tych, którzy określają swoje życie szarą rzeczywistością, bo gdzieś w natłoku codziennych zajęć, pośpiechu i stresu zapomnieli o swoich młodzieńczych marzeniach i zastąpili je planem przetrwania zwanym „byle do weekendu”. Autorka w swojej publikacji zebrała najpopularniejsze „grzeszki”, na które często nie zwracamy uwagi, a wpływają na nasze samopoczucie. "Nie odkładaj życia na później" uważam, za wartą uwagi pozycję, która w łatwy sposób pokazuje, jak odnaleźć utracone szczęście i zapanować nad  życiowym chaosem.

Pamiętaj, że to w twoich rękach spoczywa lepsze jutro, a książka  pokazuje jedynie na co warto zwrócić uwagę i jakie kroki podjąć, by w końcu zacząć cieszyć się życiem

Za egzemplarz  dziękuję Wydawnictwu Muza SA

Zgłębienie tematu7
Przydatność w praktyce7
Proponowane ćwiczenia6
Ogólne wrażenie7

Informacje dodatkowe


Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 30.01.2019
Liczba stron: 222
6.75
     Ocena końcowa

You May Also Like

8 komentarze

 1. Uwielbiam różne książki rozwojowe i patrzac po opisie ta książka jest na pewno swietna! Ja wypozyczyłam z biblioteki ,,Wywieranie wpływu na siebie" i tez świetnie mi sie czyta i super są tam porady które powoli realizuje:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Great post.
  Have a nice day
  Kisses

  OdpowiedzUsuń
 3. Raczej nie dla mnie, chociaż ma ciekawy tytuł :)
  Pozdrawiam, Eli https://czytamytu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie dla mnie :)
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozwiń swoją myśl. Czy tematyka cię nie dotyczy? Nie podoba ci sie forma? Nie lubisz takich książek?

   Usuń
 5. Poradniki to nie moja bajka :/

  Pozdrawiam,
  Lady Spark
  [kreatywna-alternatywa]

  OdpowiedzUsuń
 6. Nigdy nie mogę się przekonać do tego żeby przeczytać jakiś poradnik. A może jednak by mi się to przydało :D

  OdpowiedzUsuń