Onyx&Ivory - Mindee Arnett [RECENZJA]

by - 21:22

fantasy

Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że "Onyx&Ivory" to bardzo dobra książka z gatunku fantasy, ale niezbyt oryginalna pod względem wykorzystanych motywów. Zawiera w sobie elementy znane nam z wielu innych historii. Mamy bohaterkę okrytą hańbą, zakazaną magię i rebeliantów, walkę o tron i trochę dyplomacji. Mimo tego Mindee Arnett napisała interesującą i wielowątkową historię, którą  poprowadziła bardzo dobrze, angażując w wydarzenia bohaterów, stawiając przed nimi różne wyzwania i przeszkody.

Zdrajczyni i książę

Kate jest królewską kurierką, która nie ma sobie równych. Jednak swoją ciężką pracą nigdy nie będzie w stanie zapracować na szacunek, gdyż sprzed laty jej ojciec dokonał zamachu na władcę, okrywając rodzinę hańbą. Podczas jednej z misji, po drodze natrafia na orszak syna władcy, Corwina Thormane, któremu ratuje życie. Niegdyś łączyła ich głęboka przyjaźń, teraz krępująca niezręczność. Kiedy ich drogi się krzyżują, Kate i Corwin muszą działać ramię w ramię, by stawić czoło mrocznej sile, mogącej zniszczyć znany im świat.

Silna kobieta i niezdecydowany mężczyzna

"Onyx&Ivory" Mindee Arnett ma w sobie wszystko, co cenię w fantasy, a pod uwagę biorę bohaterów, świat przedstawiony oraz intrygę. Kate to postać, którą polubiłam od pierwszej strony. To dziewczyna, która wie czego chce, nie boi się wyzwań oraz dysponuje dziką magią, co sprawia że nie jest nudną postacią. Każdego dnia musi stawiać czoło obelgom, które przyjmowała z uniesioną głową, co bardzo mi się podobało. Corwin zaś to postać, co do której mam mieszane uczucia. Nie jest złą postacią, ale bywały momenty, że jego niezdecydowanie, uniki i podchody wobec Kate lekko mnie drażniły. Mimo to z ciekawością śledziłam jego losy i drogę w turnieju. Za to Dal – przyjaciel Corwina, zaintrygował mnie od samego początku, bo w porównaniu do głównego bohatera, wychodził na pierwszy plan.

Niczym wciągający serial

Co do rozwoju fabuły i dynamiki nie mam zastrzeżeń, gdyż szybko wciągnęłam się w historię stworzoną przez Mindee Arnett. Z początku historia jest nieco wolniejsza, gdyż czytelnik zostaje zapoznany z przeszłością Kate oraz światem przedstawionym, lecz kolejne rozdziały dostarczają sporo emocji, wiele pytań, a także trochę nudy. Tak, niektóre rozdziały nieco mi się dłużyły, ale pozostałe są napisane niczym odcinek wciągającego serialu, bo ich nieoczekiwane zakończenie zmusza do dalszej lektury. Ciekawa fabuła idzie w prze z dobrze wykreowanym światem przedstawionym, aczkolwiek autorka nie wycisnęła go do ostatniej kropli. Chciałabym wiedzieć więcej o panującej w nim magii, a momentami nie wszystkie magiczne zagadnienia były dla mnie od początku jasne. 

Podsumowanie

"Onyx&Ivory" to książka przy której przyjemnie spędziłam czas. Mindee Arnett umiejętnie poprowadziła fabułę, wzbogacając ją o ciekawie wykreowanych bohaterów, a także frapujące intrygi i spiski. Onyx&Ivory to dobra propozycją dla fanów gatunku, którzy lubią silne bohaterki, magię i wielowątkowe historie. Polecam.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Jaguar


Fabuła8
Emocje towarzyszące czytaniu8
Kreacja postaci7
Ogólne wrażenie7

Informacje dodatkowe


Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 13.03.2019
Liczba stron:432
7.50
     Ocena końcowa

You May Also Like

1 komentarze