Oszukana - Magda Stachula [RECENZJA]

by - 13:59

edipresse książki

O twórczości Magdy Stachuli czytałam wiele pozytywnych opinii, ale nie miałam jeszcze okazji sięgnąć po jej książki. "Oszukana" to moje pierwsze spotkanie z autorką i teraz już wiem, że nie ostatnie.

Lena wybrała bezpieczne życie z dala od  tłoku dużego miasta, social mediów i kamer. Mieszka w dużej willi nad jeziorem, otoczonej lasem u boku mężczyzny, którego nie kocha. Lena potrzebowała kryjówki, a dla bycia bezpieczną jest zdolna poświęcić swoją pasję i żyć w udawanym związku. Porzuciła stare życie, przybrała nową tożsamość i ukryła się w miejscu gdzie nikt jej nie znajdzie bo chciała po prostu żyć... Jednak nie da się wymazać przeszłości, która teraz wyciąga po nią swoje macki...

Historia przedstawiona została z perspektywy trojga bohaterów, dzięki czemu mamy wgląd na szeroki obraz wydarzeń. Emil jest łącznikiem z przeszłością, zaś Lena opowiada wydarzenia mające miejsce w chwili obecnej. Muszę przyznać, że autorka w perfekcyjny i w logiczny sposób łączy wydarzenia z przeszłości z teraźniejszością, co niezmiernie mi się podobało. Magda Stachula pokierowała fabułę w przemyślany sposób, gdzie logicznie poprowadzone wątki budują stopniowo napięcie i kierują czytelnika wprost do zaskakującej finałowej rozgrywki oraz otwartego zakończenie.

blog książkowy

Rozdziały napisane z perspektywy Leny przepełnione są jej strachem, niepewnością i tajemnicą. Od samego początku historii dowiadujemy się niewiele, gdyż przeszłość bohaterki owiana jest tajemnicą. Czujemy rosnące napięcie, a w głowie układamy scenariusze możliwych zdarzeń. Mimo panującego napięcia uważam, że historię Leny nie należy kwalifikować do thrillerów z górnej półki, które dodatkowo powodują gęsią skórkę i ciarki na całym ciele. To dobry thriller z gatunku tych lekkich, które szybko się czyta i nie koniecznie pozostają na długo w głowie.

"Oszukana" to dobry thriller, który potrafi wciągnąć na kilka długich godzin i zaserwować czytelnikowi emocjonującą przygodę z zaskakującym zakończeniem. Historia Leny to opowieść o zaufaniu, intuicji, miłości, strachu i zbrodni. Jak napisałam wcześniej, „Oszukana” na pewno spodoba się osobom, które szukają ciekawego, aczkolwiek lekkiego thrillera,  takiego w sam raz na letni odpoczynek, ale z nutką napięcia. Osoby szukające mocniejszych wrażeń mogą czuć lekki niedosyt. Mimo wszystko zachęcam do lektury by samemu wyrobić sobie zdanie na temat najnowszej powieści autorki.

Za egzemplarz dziękuję
Edipresse Książki


Fabuła7
Emocje towarzyszące czytaniu7
Kreacja postaci7
Ogólne wrażenie7

Informacje dodatkowe


Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 15.05.2019
Liczba stron:368
7.00
     Ocena końcowa

You May Also Like

9 komentarze

 1. Od dłuższego czasu przybieram się do sięgnięcia po twórczość Stachuli, tylko ciągle jeszcze tego nie uczyniłam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem bardzo ciekawa tej książki. Czeka na mnie w moje biblioteczce. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapisałam sobie tytuł, może akurat uda mi się na niego trafić :)
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Autorkę bardzo lubię, jednak ta książka jeszcze przede mną ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam i nie czytałam nic na temat tej książki, jednak już sama okładka mnie zaintrygowała. Z pewnością przeczytam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę, że to książka w sam raz dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Pierwszy raz słyszę o tej książce, ale szczerze mnie zainteresowałaś :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Sporo dobrego czytam o tej książce. Chyba sama ją w końcu przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 9. Recenzja zachęca :) Po przeczytaniu "Trzeciej" wiem już że i po tę książkę muszę sięgnąć.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń