Wybrany - Taran Matharu [RECENZJA]

by - 13:31


Taran Matharu powraca z nową serią zatytułowaną Zawodnik. "Wybrany" to historia Cade’a Cartera, który trafia do ośrodka resocjalizującego, po tym jak niesłusznie oskarżono go o kradzież laptopów. Mogłoby się wydawać, że to największy problem chłopaka, jednak są rzeczy o wiele gorsze, jak pobudka w nieznanym mu świecie i bestie niczym z koszmarów. Cade i paru innych chłopców w niewyjaśniony sposób zostaje przeniesionych do świata, gdzie trafiają pamiątki z dziejów Ziemi i żyją prehistoryczne zwierzęta. Chłopcy zostają wplątani w grę, z której nie ma odwrotu, a zegar tyka i odlicza czas…

„Wybrany” to historia, w której nie brakuje zagadek i tajemnic, które składają się na ciekawą przygodę. Historia została napisana w taki sposób, aby czytelnik z zainteresowaniem śledził losy bohaterów, a także odkrywał interesujące fakty dotyczącedawnych czasów. Bohaterowie przez całą historię analizują wskazówki, walczą o przetrwanie i z czasem, który działa na ich niekorzyść. Zamysł na historię od razu skojarzył mi się z „Więźniem labiryntu” gdzie także mieliśmy do czynienia z grupką chłopców, starających się wydostać z nieznanego im miejsca. Tutaj jest nieco podobnie, lecz fabuła jest dojrzalsza, dzięki wszechobecnej śmierci, oraz głównemu bohaterowi, który mimo wieku wykazuje się odwagą, inteligencją, a także troską i zdolnościami przywódczymi.

Powieść Tarana Matharu to także przyjemny i lekki język, który w połączeniu z wartką akcją sprawia, że czyta się ją niezwykle szybko. Historia nie nudzi, ale intryguje. Na uwagę zasługuje również świat wykreowany przez autora, który zaskakuje oryginalnym połączeniem. Myślę, że książka spodoba się bardziej młodszym czytelnikom, ale nie odradzam jej także nieco starszym, zwłaszcza jeśli lubicie historie w takim klimacie.

Podsumowując „Wybrany” od Wydawnictwa Jaguar to dobrze zapowiadający się początek nowej serii Tarana Matharu. Historia Cade’a to wciągająca i pełna zwrotów akcji opowieść o przetrwaniu i historii, z dobrze poprowadzoną fabułą i ciekawie skonstruowanymi postaciami. Komu polecam nową powieść autora? Na pewno osobom lubiących fantasy i science-fiction, szukających czegoś wyjątkowego i pełnego niepewności oraz tajemnic. 

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Jaguar


Fabuła7
Emocje towarzyszące czytaniu7
Kreacja postaci7
Ogólne wrażenie8

Informacje dodatkowe


Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 15.05.2019
Liczba stron: 400
Cykl: Contender
Tom: 1
7.25
     Ocena końcowa

You May Also Like

3 komentarze

 1. nice one
  Blog :- www.stylebasket.in
  YouTube :- https://www.youtube.com/channel/UCizQKGd7FYrImYebBVbIiDw

  OdpowiedzUsuń
 2. Super recenzja :) nie czytałam jeszcze tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka czeka już na mnie na półce, na pewno niedługo po nią sięgnę!

  OdpowiedzUsuń