Teraz zaśniesz - C.L. Taylor [RECENZJA]

by - 14:49


C.L. Taylor to autorka dobrze przyjętych w Polsce thrillerów „Gdzie kończy się cisza?” oraz „Zaginiony”. Jednak ja nie miałam jeszcze okazji zapoznać się z jej twórczością, aż do czasu, gdy do moich łapek wpadła jej najnowszy thriller psychologiczny pt. „Teraz zaśniesz”, opowiadający losy Anny, która szukając wytchnienia od niedającej jej spokoju poczucia winy związanego z wypadkiem sprzed lat,  przyjmuje posadę recepcjonistki w hotelu na szkockiej wyspie Rum. Miejsce, które miało dać Annie ukojenie, szybko staje się jej przerażającym koszmarem. Siedmiu gości, wiele tajemnic, kłamstwa, odcięty od świata hotel  oraz morderca…

Po zapoznaniu się z zarysem fabuły historia Anny od razu skojarzyła mi się z kilkoma innymi tytułami… „Siedem śmierci Evelyn Hardcastle" oraz twórczością Agaty Christie. Czy historia z kolejnym motywem chętnie wykorzystywanym w literaturze może czymś zaskoczyć? Czy też po raz kolejny mamy do czynienia z tzw. odgrzewanym kotletem? Okazuje się, że „Teraz zaśniesz” to bardzo dobry thriller, który od pierwszych stron pobudza wyobraźnie czytelnika, a rosnące z rozdziału na rozdział napięcie, stopniowo rzucane fałszywe tropy, tajemnice bohaterów i dusząca atmosfera hotelu odciętego od świata przez sztorm sprawia, że książkę czyta się z zapartym tchem.

wydawnictwo albatros

Anna pragnie wymazać z pamięci jedno tragiczne wydarzenie, które na zawsze zmieniło jej życie. Anna żyje, lecz trzy inne życia zgasły jak zdmuchnięty płomień świecy… Niszczące ją poczucie winy, które towarzyszy jej od tamtego dnia to za mało. Ktoś pragnie jej śmierci. Zniszczona psychicznie Anna, decyduje się uciec z dużego miasta na szkocką wyspę, która ma dać jej nieco komfortu. Jednak czy to możliwe by kobieta weszła wprost w paszczę lwa? Czytając rozdziały z perspektywy Anny nie tylko odczuwamy targające nią emocje, ale także śledzimy scenariusz niepokojących zdarzeń, przepełnionych niedopowiedzeniami i wieloma zaskakującymi zwrotami akcji. 

„Teraz zaśniesz” było moim pierwszym spotkaniem z twórczością C.L. Taylor i już wiem, że nie ostatnim! Choć autorka nie zaskoczyła oryginalnym pomysłem na fabułę, wykorzystując znany wszystkim motyw zamknięcia i mordercy, to przygodę czytelniczą z „Teraz zaśniesz” uważam za udaną. Książka C. L. Taylor to idealna propozycja na letnie wieczory z thrillerem, który zawiera w sobie trzy elementy, które cenię sobie w tym gatunku – umiejętnie zbudowane napięcie, stopniowo podsycana niepewność i szereg mylnych tropów. Czego chcieć więcej?
UWAGA!  Czytanie „Teraz zaśniesz”  przed snem grozi czytelniczym niewyspaniem ;)

Za egzemplarz dziękujęFabuła6
Emocje towarzyszące czytaniu7
Kreacja postaci7
Ogólne wrażenie8

Informacje dodatkowe


Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 03.07.2019
Liczba stron: 400
Tytuł oryginalny: The Sleep
7.00
     Ocena końcowa

You May Also Like

4 komentarze

 1. Wygląda naprawdę fajnie! Chyba moje klimaty :) Ja teraz czytam "Wyspa potępionych". Również polecam, tym bardziej, że na faktach.

  Zapraszam na nowy post, a w nim relacja z kursu letniego w Norwegii.
  Będzie mi bardzo miło jeśli wpadniesz. Mój blog - KLIK Pozdrawiam! ♥

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam i również gorąco polecam tę książkę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. jestem w trakcie czytania :D
  pozdrawiam, Pola.
  www.czytamytu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń