O krok za daleko - Harlan Coben [RECENZJA]

by - 15:30

books Harlan Coben

"O krok za daleko" to kolejna powieść Harlana Cobena, z którą miałam przyjemność spędzić kilka ostatnich wieczorów po pracy. „O krok za daleko” to historia Simona Greene’a, doradcy finansowego, który od miesięcy szuka swojej córki, Paige. W końcu trafia na jej ślad – namierza ją w Central Parku, gdzie ćpani grają dla pieniędzy przy pomniku Lennon. Kiedy Simon widzi światełko nadziei i swoją jedyną szansę by odzyskać córkę, sprawy przybierają niespodziewany obrót, gdy na jego drodze staje Aaron. Paige znowu ucieka, a Simon wdaje się w konflikt z młodym mężczyzną. 

Kiedy wydaje się, że policja i media przestały interesować się Simonem, nagle do drzwi jego biura puka inspektor policji. Okazuje się, że w mieszkaniu, w którym koczowała jego córka, znaleziono zwłoki Aarona. A po Paige znów ślad zaginął. Czy dziewczyna ma coś wspólnego z morderstwem? Dlaczego zniknęła? Czy grozi jej niebezpieczeństwo? I najważniejsze, kto brutalnie zamordował Aarona? Simon podejmuje śledztwo na własną rękę, lecz nie zdaje sobie sprawy, że stanie się celem do zlikwidowania.

Sięgając po „O krok za daleko” nie nastawiałam się na nic wielkiego, a jednak autor pozytywnie mnie zaskoczył. Historia Simona wciągnęła mnie od pierwszej strony, a dobrze skonstruowana fabuła, rosnąca niepewność, tajemnice i stopniowo rzucane poszlaki, trzymały mnie  przy książce, aż do ostatniej linijki. Opowieść Simona i śledztwo, którego się podejmuje nie jest tak oczywiste, jak można wywnioskować z opisu książki. W czasie lektury na jaw wychodzą nie tylko skrywane tajemnice rodzinne, także sprawa sprzed dwudziestu lat, która nie powinna ujrzeć światła dziennego. Fabuła rozkręca się z każdą stroną, prowadząc czytelnika do zaskakującego i dynamicznego zakończenia, które na pewno usatysfakcjonuje nie jednego czytelnika.

„O krok za daleko” to niezwykle dobra książka, która wciąga na długie godziny. Harlan Coben w swoim thrillerze zaprezentował intrygę na wysokim poziomie, frapującą wielowątkową i nieoczywistą. Historia Simona, nie jest jedynie historią o poszukiwaniach ukochanego dziecka. To opowieść o rodzinie i moralnych dylematach. O tym, jak daleko zdolni są posunąć się rodzice by chronić swoje dzieci? Jaki wymiar ma kłamstwo i czy jest ono lepsze od brutalnej prawdy? „O krok za daleko” to najlepsza książka Harlana Cobena, jaką do tej pory czytałam. Autor zaprezentował się z jak najlepszej strony, a zakończenie to bomba, która wbija w fotel. Gorąco polecam!

Za egzemplarz dziękuję
Fabuła8
Emocje towarzyszące czytaniu9
Kreacja postaci7
Ogólne wrażenie8

Informacje dodatkowe


Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 15.01.2020
Liczba stron: 448
Tytuł oryginalny: Run Away
8.00
     Ocena końcowa

You May Also Like

6 komentarze

 1. Ja również gorąco polecam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam tę książkę i również bardzo mi się podobała.
  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam w moje skromne blogowe progi. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakoś nic mnie nie ciągnie do książek tego autora. Dużo osób go poleca, a ja nie mogę się przemóc. Chyba muszę w końcu to zmienić :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nigdy jeszcze nie czytałam żadnej ksiązki Cobena, ale wszyscy tak mi wciskają, że chyba w końcu się skuszę :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Widziałam dużo pozytywnych recenzji, ale nadal mnie nie przekonują do przeczytania.:(

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo dobra książka... Uwielbiam literaturę Cobena. Do samego końca trzyma w napięciu! Rarytas dla miłośników thrillerów i detektywistycznych zagadek🙂👍

  OdpowiedzUsuń