Wystawa. Sztuka DC. Świt superbohaterów

by - 19:32


DC Comics czy Marvel? Dla mnie odpowiedź jest prosta - DC! Jednak nie oznacza to, że Marvela unikam jak ognia, wręcz przeciwnie. Lubię Thora, Iron Mana i Wolverine'a, jednak moje serce zawsze będzie bić mocniej do postaci z DC Comics. Choć to produkcje na podstawie komiksów Marvela zapełniają kinowe sale po brzegi od wielu lat, to w ostatnim czasie widać, że uniwersum DC Comics podnosi się z kolan. W 2017 mogliśmy oglądać fenomenalny film o Wonder Woman, rok później zaskoczono nas super efektami w Aquaman, a najnowszy Joker długo nie schodził z kinowych ekranów.

Korzystając z okazji, a zarazem z ostatniej szansy postanowiłam wybrać się do EC1 w Łodzi na wystawę - Sztuka DC. Świt superbohaterów. To międzynarodowa wystawa, która we wrześniu 2019 roku zawitała do Łodzi i jeszcze przez kilka dni będzie raczyć młodych i dorosłych fanów DC Comics oryginalnymi szkicami, rekwizytami z filmów, oryginalnymi kostiumami i materiałami za kulis produkcji Warner Bros.

Wystawa opowiada głównie historię Batmana, Wonder Woman i Supermana zapisaną na na kartach komiksów od lat 40. do czasów obecnych. Z zafascynowaniem przyglądałam się jak ewaluowała kreska  i wizerunek postaci na przestrzeni lat oraz jak rysunek z komiksu przeniesiono na duży ekran. Dla mnie największą atrakcję stanowiły oryginalne kostiumy z filmów m.in. kostium noszony przez Wonder Woman w filmie "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości", strój Supermana noszony przez Henry'ego Cavilla, kostium Harley Quinn zaprojektowany dla Margot Robbie, czy też kombinezon Catwoman, w którym pojawiła się Michelle Pfeiffer. 

Uważam, że Wystawa. Sztuka DC. Świt superbohaterów jest warta zobaczenia, jednakże zabrakło mi w niej wyjścia poza znane nam postaci i nawiązanie do innych, jak chociażby The Arrow, Black Canary, Shazam... Zatem jeśli jesteście fanami DC Comics i chcecie zobaczyć z bliska oryginalne kostiumy, szkice i prace poświęcone postaciom z uniwersum oraz poznać ich historię, to śpieszcie się do Łodzi bo wystawa trwa tylko do 2 lutego!
You May Also Like

5 komentarze

 1. Bardzo fajna wystawa, a Twoje zdjęcia są magiczne. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja również jestem zwolennikiem DC i o to z moją przyjaciółką zawszę się sprzeczamy bo ona znowu kocha Marvela ;d

  OdpowiedzUsuń
 3. Taka wystawa w moim rodzinnym mieście, a ja o niej nie wiedziałam, temat już zarzucam synowi, powinien go zainteresować.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja zatrzymałam się na etapie Batmana i Supermana, nie ogarniam pozostałych postaci, ale wiem że mają.wielu fanów dla nich ta wystawa będzie na pewno ekscytująca

  OdpowiedzUsuń
 5. Szkoda, że mnie tam nie było. Bardzo fajna wystawa ;)

  OdpowiedzUsuń