To nie jest, do diabła, love story - Julia Biel [RECENZJA]

by - 21:53


„To nie jest, do diabła, love story” to debiutancka powieść autorstwa Juli Biel, opowiadająca historię nastoletniej Elli, która rozpoczyna naukę w jednym z poznańskich liceów. Jest nowa i samotna, bo jej rodzice - zapracowani, żyjący na walizkach i bardzo amerykańscy, mają dla niej swój własny plan. Dziewczyna pierwszego dnia poznaje przystojnego Jonasza i jeszcze nie wie, że to przypadkowe spotkanie, będzie początkiem nie tylko nowej znajomości, ale także problemów i komplikacji.

„To nie jest, do diabła, love story”  to historia skierowana głównie dla fanów młodzieżówek, lubiących  lekkie i przyjemne w odbiorze opowieści, pozwalające szybko zaangażować się w losy bohaterów. Autorka w swoim debiucie nie uniknęła popularnego schematu, opierającego się na zakładzie między dwójką ludzi, którego warunki szybko wychodzą poza określone zasady. Mimo, że temat na fabułę jest bardzo popularny, to Juli Biel udało się go umiejętnie wykorzystać, tworząc dobrą historię. Autorka zgrabnie i w zabawny sposób przedstawiła rodzącą się relacje między bohaterami – jest naturalna, a nie wymuszona, jak to czasem bywa w debiutach. A do tego głowni bohaterowie zostali dobrze przedstawieni. Nie są nijacy, gdyż stoi za nimi dobrze nakreślona osobowość i historia.

Julia Biel w swojej książce zwraca uwagę na relację między dzieckiem a rodzicami, która w przypadku Elli i jej rodziców jest wręcz toksyczna. Podoba mi się forma z jaką autorka ukazuje emocje targające Ellą, i problem jakim jest niemoc w ich przekazaniu.  Zapracowani rodzice Elli, widzą jedynie czubek własnego nosa i uważają, że wszystko można kupić – nawet drugiego człowieka. Takie błędne przekonanie osób dorosłych, często zostaje wpojone młodym ludziom, którzy dorastają w przekonaniu, że za pieniądze można kupić wszystko. Niestety nie wszystko - a na pewno nie bliskość drugiej osoby, miłość i wspólnie spędzony czas.

Podsumowując „To nie jest, do diabła, love story”  to historia, która przypadnie do gustu fanom literatury młodzieżowej, lubiącym lekkie i zabawne historie. To książka, która nie tylko poprawia humor, ale także porusza ważny temat, jakim jest odpowiedzialne rodzicielstwo. "To nie jest, do diabła, love story”   to nie tylko ładna okładka, ale także dobra opowieść, z którą miło spędzicie czas.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Media RodzinaFabuła6
Kreacja postaci7
Emocje towarzyszące czytaniu7
Ogólne wrażenie7

Informacje dodatkowe


Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 15.04.2020
Liczba stron: 376
Cykl: LoveStory
6.75
     Ocena końcowa

You May Also Like

2 komentarze

  1. O książce jest tak głośno, że po prostu muszę po nią sięgnąć w wolnym czasie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dużo się o tej książce mówi, a sama historia wydaje mi się dość interesująca. Na pewno kiedyś po nią sięgnę :)

    OdpowiedzUsuń