Pojedynek złoczyńców o super mocach, czyli Nikczemni - Victoria Schwab [RECENZJA]

by - 19:37

super moce

Victoria Schwab to autorka dobrze znana miłośnikom fantastyki, mająca na swoim koncie kilka dobrze przyjętych przez czytelników serii m. in. „Shades of Magic”, „Świat Verity”, „Złoczyńcy”.  Swoją przygodę z autorką postanowiłam rozpocząć  od serii „Złoczyńcy”, opowiadającej losy dwóch przyjaciół, których podzielił eksperyment naukowy…

Victor i Eli poznali się na studiach. Szybko złapali wspólny język, odnajdując w sobie zamiłowanie do nauki. Wspólnie rozpoczęli badania nad wpływem adrenaliny na umysł ludzki, będący na granicy życia i śmierci, ujawniającej nadprzyrodzone moce. Kiedy okazuje się, że prosta teoria naukowa zmienia się w poważny eksperyment, relacja pomiędzy przyjaciółmi zaczyna się komplikować... Dziesięć lat później Victor ucieka z więzienia by dokonać zemsty na starym przyjacielu.

Sięgając po „Vicious” nie wiedziałam czego mogę się spodziewać, bo nie znałam pióra autorki. Jednak już po przeczytaniu kilkunastu kartek, wiedziałam, że trzymam w ręku niebanalną i wciągającą historię. V. Schwab wciągnęła mnie w fascynującą grę prowadzoną przez Victora, który skrupulatnie realizuje swój plan zemsty. Autorka umiejętnie lawiruje pomiędzy wydarzeniami z  przeszłości a chwilą obecną, przedstawiając frapującą opowieść na dwóch płaszczyznach czasowych. Wydarzenia zazębiają się, dając odpowiedź na nurtujące pytania i prowadzą czytelnika do zaskakującego finału, który czyta się na jednym oddech.

Victor i Eli to bohaterowie o mocnych charakterach, którzy ścierają się na kartach powieści, wciągając czytelnika w ciekawą rozgrywkę. Są ambitni, zdeterminowani i gotowi na wszystko. Właśnie tacy bohaterowie w literaturze intrygują i zatrzymują mnie na dłużej. Dopełnienie stanowią dobrze wykreowane postaci drugoplanowe, których moce w kulminacyjnych momentach zmieniają bieg wydarzeń. Ich osobiste historie są jak wisienka na torcie - stanowią perfekcyjne dopełnienie.

Podsumowując, „Vicious” Victorii Schwab to intrygująca i dobrze przemyślana historia, którą każdy fan historii o superbohaterach obdarzonych mocami, powinien przeczytać. Książkę czytałam z zapartym tchem do późnych godzin nocnych. Pojedynek Victora i Elia to brutalna i nieprzewidywalna gra, prowadząca do zaskakujących zwrotów akcji i satysfakcjonującego finału. Gra, w której zwycięzcą może zostać tylko jeden z nich.

Jak myślisz, kto wygra?

Fabuła8
Kreacja postaci9
Emocje towarzyszące czytaniu8
Ogólne wrażenie8

Informacje dodatkowe


Wydawnictwo: We need YA
Cykl: Złoczyńcy (tom 1)
Data wydania: 24.04.2019 (ang. 24.09.2013)
Liczba stron: 400
8.25
     Ocena końcowa

You May Also Like

5 komentarze

 1. Mnie nie trzeba zachęcać. Już dawno mam tę pozycję na oku!

  OdpowiedzUsuń
 2. Tytuł już mam na uwadze, chętnie wchodzę w takie klimaty czytelnicze, świetnie się przy nich relaksuję, liczę, że i ta ksiązka mnie do siebie przekona. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Różne są opinie o tej książce dlatego sama chcę ją przeczytać. Najważniejsze, że tobie się podobała.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę się w końcu zabrać za książki tej autorki, bo chodzą za mną już od dłuższego czasu!

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam o tej książce, ale brzmi naprawdę rewelacyjnie.

  OdpowiedzUsuń