Jak być szczęśliwszą, zdrowszą i piękniejszą - Jennifer Ashton [RECENZJA]

by - 20:14

Jak być szczęśliwszą, zdrowszą i piękniejszą - Jennifer Ashton


Nowy rok, nowe wyzwania i nowe postanowienia... Robicie postanowienia noworoczne? Jak idzie wam ich wypełnianie? Jeśli często brakuje wam motywacji, aby wytrwać w postanowieniach, to z pomocą przychodzi TA książka!

"Jak być szczęśliwszą, zdrowszą i piękniejszą" to książka, która przyda się wszystkim, chcącym wytrwać w swoich postanowieniach noworocznych, a także tym, którzy czują, że w ich życiu przyszedł czas na zmiany.

Autorka przedstawia dwunastomiesięczny plan przemiany, prowadzący do lepszej wersji siebie. Bo dbanie o siebie to nie tylko fryzjer, maseczki upiększające czy siłownia. To również sposób, w jaki podejmujemy decyzje, traktujemy innych, postrzegamy świat i – co najważniejsze – to, co sami o sobie myślimy. To świadome wygospodarowanie czasu, mające na celu dbałość o nasze wnętrze w takim samym stopniu, w jakim dbamy o wygląd zewnętrzny.

Jennifer Ashton w książce "Jak być szczęśliwszą, zdrowszą i piękniejszą" pokazuje, że wprowadzenie zmian nie musi być pełne wyrzeczeń, diet cud i ciężkiej pracy. Na swoim przykładzie udowadnia, że można czuć się lepiej, mieć zdrowszą cerę, lepszą figurę i być wypoczętą dzięki kilku małym zmianom w codziennych nawykach.

W każdym z dwunastu rozdziałów autorka omawia jeden z celów na dany miesiąc. Opowiada w nim swoją historię, przedstawia jak wyglądał u niej proces wdrażania zmian i realizowania postanowień. Przytacza naukowe fakty i podpowiada jak przykładowe zmiany wprowadzić do swojego życia. O jakich zmianach mówi Jennifer? Takich, które możesz realizować już od teraz! Autorka proponuje między innymi zrezygnowanie na miesiąc z alkoholu, ograniczenie spożywanego cukru, czy też wyzwania związane z ćwiczeniami fizycznymi.

Czy polecam Ci tę książkę? Tak. Dlaczego? Myślę, że jest to ciekawa pozycja, która mnie osobiście zmotywowała do działania. Polecam Ci podejść do tej pozycji bardziej jak do inspiracji niż przewodnika, którego punkty będziesz odhaczać jak na checkliście. Sama zdecydujesz, jakie podjąć wyzwanie i ocenisz, które najlepiej wpływa na twoje samopoczucie.

Za książkę dziękuję wydawnictwu Muza

You May Also Like

3 komentarze

  1. Nie poszukuję tego typu książek, ale może właśnie moja córka chętnie by się na nią skusiła, sporo postanowień uczyniła, zatem pomoc w ich realizacji. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślę, że w nowym roku ta pozycja to must read, aby rok był piękniejszy.

    OdpowiedzUsuń