Moc amuletu - Bianca Iosivoni, Laura Kneidl [RECENZJA]

by - 22:04

 

Moc amuletu - Bianca Iosivoni, Laura Kneidl

"Moc amuletu" to pierwszy tom (z sześciu) serii w klimacie fantastyki napisany przez duet niemieckich autorek - Bianca Iosivoni i Laura Kneidl. Było to moje pierwsze spotkanie z ich twórczością, którego szczerze nie mogłam się doczekać. Jesteście ciekawi jak ono wypadło? 

„Moc amuletu” opowiada historię łowczyni duchów Roxy, która musi wykonać misję, praktycznie niewykonalną. W 449 dni musi wysłać do krainy umarłych, 449 zbiegłych dusz. Jeżeli jej się nie uda, trafi do podziemia. Czy dziewczyna podoła temu zadaniu? Roxy ma niewiele czasu, a jakby tego było mało, los zsyła jej jeszcze Shawa. Chłopak nie pamięta nic ze swojego starego życia i łowczyni musi się nim zaopiekować. Roxy może stracić nie tylko życie, lecz także serce…

Z łatwością zanurzyłam się w ciekawie wykreowany świat stworzony przez autorki. Banca Iosivoni i Laura Kneidl zabierają nas do tętniącego życiem Londynu. Miasta o dwóch twarzach, pełnego demonów, zagubionych dusz i bestii z piekła rodem oraz łowców, dbających o bezpieczeństwo. Pierwsze rozdziały książki nie należą do najciekawszych, ale szybko następuje zmiana i autorki wrzucają nas w wir wydarzeń. Nie brakuje w niej nowych wątków, niespodzianek, tajemnic i sekretów, które nie pozwalają nam na złapanie głębszego oddechu.

„Midnight Chronicles” przyciąga do siebie czytelnika nie tylko światem fantasy, ale też ciekawie sportretowanymi bohaterami. Szybko polubiłam niedostępną, pewną siebie łowczynię Roxy i szukającego odpowiedzi, zaczynającego życie od nowa Shawa. Ich relacja rozwijała się stopniowo, dzięki czemu autorkom udało się zachować autentyczność. O płomiennym romansie w tym tomie nie ma mowy, co wcale mi nie przeszkadzało, bo lubię gdy romans rozwija się stopniowo.

Mimo średniego początku, autorki stworzyły ekscytującą historię, która na pewno spodoba się fanom gatunku. Towarzysząc bohaterom w wyprawie bawiłam się naprawdę dobrze. Z łatwością zanurzyłam się w fantastyczny świat i z zainteresowaniem odkrywałam jego tajemnice. Po zakończeniu lektury, pozostaje jeszcze kilka nierozwiniętych wątków i mam nadzieję, że autorki w ciekawy sposób poprowadzą je w następnych tomach. Czy sięgnę po kontynuację serii? Oczywiście! Już nie mogę się jej doczekać.

You May Also Like

2 komentarze

  1. Jest już na mojej półce i czeka na przeczytanie. Cieszę się, że książka pomimo nie wciągającego początku, później się rozwinęła :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Przygoda czytelnicza może zainteresować moją młodzież, chętnie podsunę tytuł pod rozwagę, niech się wkręcają na chwilę przed maturą. :)

    OdpowiedzUsuń