Deeply - Ava Reed [RECENZJA]

by - 20:55

 


Ava Reed wraz z serią „In Love” powraca z trzecim tomem romantycznych opowieści. Tym razem bohaterami, walczącymi o uwagę czytelnika są Zoey – dziewczyna, która pełna obaw wraca do Seattle, które kojarzy jej się jedynie z największą traumą swojego życia, oraz Dylan – wzbudzający zaufanie, młody mężczyzna, który nie może odpędzić się od demonów przeszłości siedzących w jego głowie.


21-letnia Zoey próbuje udowodnić sobie, że jest to możliwe. Dlatego decyduje się na powrót do miasta, w którym doświadczyła największej traumy swojego życia. Przyjeżdża do Seattle, wprowadza się do mieszkania starszego brata i zaczyna studiować na pobliskiej uczelni.

Jednym z jej współlokatorów jest Dylan – przystojny, męski, łagodny i wzbudzający zaufanie młody mężczyzna. Zoey nie wie jednak, że został on – podobnie jak ona – ciężko doświadczony przez los i że – w przeciwieństwie do niej – nie jest jeszcze gotowy, żeby wyjść z ukrycia i przyznać się do swoich ułomności. (opis wydawcy)


Jedną z głównych zalet opowieści są postaci. Bohaterowie są autentyczni, z ciekawie nakreślonym bagażem emocjonalnym. Zoye mogliśmy poznać już w pierwszym tomie serii „In Love” gdzie już wtedy wzbudziła moją ciekawość. Jest silną i odważną młodą kobietą, która podejmuje trudna decyzję, powrotu do miejsca, z którym wiążą się negatywne wspomnienia. Nie każdy ma na tyle dużo odwagi, by zrobić cos takiego. Zoye każdego dnia mierzy się ze swoimi lękami, uparcie nad nimi pracując. Postać Dylana, dla czytelników poprzednich części nie jest obca, współlokator Coopera, a dawniej Masona to przystojny, lecz trochę zamknięty w sobie mężczyzna, którego postać Ava Reed postanowiła rozwinąć właśnie w ostatnim tomie serii. Muszę przyznać, że historia Dylana podobała mi się bardziej, niż Zoey. Autorka nakreśliła ją w bardzo dobry sposób, wyjaśniając zarazem, dlaczego Dylan jest tak powściągliwy, a zarazem sympatyczny i opiekuńczy.

Tym co najbardziej podoba mi się w powieściach Avy Reed, jest jej umiejętność łączenia trudnych tematów z historią o miłości. Autorka umiejętnie pokazuje jak bohaterowie radzą sobie z własną przeszłością, stawiając jej czoło i przyznając się do swoich lęków jak i uczuć. Pokazuje, że droga do pokonania lęków to zawiła ścieżka. Sceny opisujące emocje nie są suchymi zapisami, których nawet nie poczujemy. Z przyjemnością obserwowałam jak rozwija się relacja pomiędzy Zoey i Dylanem, jak wspierają się nawzajem i otwierają swoje serca pomimo wewnętrznych obaw. Autorka stworzyła kolejną parę bohaterów, którą z przyjemnością. będę jeszcze długo wspominać.


Podsumowując, "Deeply"
uważam, że to dobre zakończenie trylogii. Nie historii nie brakuje silnych emocji i ważnych tematów, które autorka przełamuje lżejszymi momentami wprowadzając trochę humoru i chwilami dającymi nadzieję. W historii nie ma przesadnego dramatyzmu, a wątek miłosny został nakreślony w przyjemny sposób. "Deeply" to historia o miłości, lękach, nadziei i zrozumieniu, poruszająca serducho, z satysfakcjonującym zakończeniem. Książkę, można czytać niezależnie od poprzednich tomów, jednak zachęcam Was do sięgnięcia najpierw po poprzednie części: "Truly" i "Madly".

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Jaguar Wydawnictwo: Jaguar ‖ Rok wydania: 2022 ‖ Liczba stron: 400
Cykl: In Love ‖ Tom: III ‖ Ocena: 8/10

You May Also Like

1 komentarze

  1. Czytałam poprzednie tomy, ale to "Deeply" skradło moje serce:)

    OdpowiedzUsuń